Wspaniała wycieczka na Mazury, które są pełne malowniczych jezior, lasów i ciekawych zabytków

Interesujące artykuły

Jeżeli zastanawiamy się nad dobrym miejsce na urlop w kraju, Mazury będą idealnym wyborem. Rok rocznie przyciągają tłumy turystów zakochanych w cudownych jeziorach oraz wyspach, które mogą podziwiać w ciszy.

Zaraz po Tatrach oraz Morzu Bałtyckim, Mazury to najchętniej wybierany kierunek podróży. Powinniśmy chociaż raz w życiu odbyć podróż w to miejsce. Jeżeli jesteśmy na Mazurach obowiązkowo musimy odwiedzić jezioro Śniardwy. Organizowane są tam różne rejsy wycieczkowe, z których możemy korzystać i podziwiać cudowne widoki. W tym terenie Polski znajdziemy także mnóstwo miast, pełnych interesujących zabytków. Jednym z nich jest Olsztyn, który warto odwiedzić. Jeśli potrzebny nam hotel w Olsztynie oferuje wiele miejsc, w których można się zatrzymać. Poprzez spółkę Hotele Olsztyn można szybko i łatwo zabukować miejsca przez stronę internetową.

Czy zaciekawił Cię ten wpis? Jeżeli tak, to idź dalej hotele w kutnie i przeczytaj tam kolejne zajmujące wątki. Nie ociągaj się!

Miasto jest otoczone dużą ilością jezior i lasów. Poza starówką możemy oglądać przykładowo przepiękny zamek w Olsztynie. Jest to bardzo dobry przystanek podczas codziennych wypraw nad mazurskie jeziora.jezioro na Mazurach
Author: Michał Huniewicz
Source: http://www.flickr.com
Pięknym miejscem, które warto zwiedzić będąc na Mazurach jest Mazurski Park Krajobrazowy. Dziesiątki zbiorników wodnych, cudowne lasy oraz ciekawe zabytki to atrakcje, które możemy tam spotkać. Wycieczka (więcej w tym serwisie) na pewno będzie niezapomniana. Na terenie parku możemy spotkać wiele gatunków rzadko spotykanych ptaków, które zamieszkują mazurskie tereny.

Założony został tam też rezerwat, który ma na celu ochronę wybrane gatunki ptaków. Gdy interesujemy się historią, ciekawym miejscem jest też Muzeum Warmii i Mazur, które mieści się w Mrągowie. Znajdziemy w nim wiele urządzeń domowych a także rybackich, które były używane na tym terenie w odległych czasach.

Wycieczka na Mazury z pewnością będzie niezapomniana i z chęcią powrócimy na te tereny po raz kolejny. Piękne lasy tudzież wielkie jeziora sprawią, że wspaniale spędzimy wakacje i doskonale odpoczniemy podczas rejsów. Historyczne zabytki jak również ciekawe muzea zapoznają nas z tamtejszą historią oraz zwyczajami.