Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/altruisticadventures.org/includes/menu.inc).

Jakiego typu rower najkorzystniej wybrać? Jakie istnieją możliwości? O jakich kwestiach najlepiej pamiętać podczas zakupu?

Interesujące artykuły

Jak chcemy kupić rower należy poważnie nad tym pomyśleć, a to z tego powodu, że aktualnie inaczej niż kiedyś jest do wyboru wiele pozostałych opcji. Z pewnością rowery klasyczne mają największą ilość zwolenników, ale jeśli interesują nas nowości warto poznać kilka nowych modeli rowerów.

Jeżeli chodzi o powszechne modele, to faktycznie rowery szosowe są godne uwagi - link. Są przeznaczone do jazdy po asfalcie, posiadają duże, 28-calowe koła, z dość wąskimi, od 23 do 25 milimetrów, gładkimi oponami. Kierownica w takim rowerze jest zagięta w dość znaczący sposób, to sprawia, że jesteśmy w stanie zająć bardziej aerodynamiczną pozycję. W zależności od geometrii oraz ramy, standardowe modele szosowe jesteśmy w stanie podzielić na dwie grupy, co oznacza sportowe i endurance. Kolejny typ to także popularne ”górale”.Tak zwane “górale” zostały zaprojektowane do jazdy w terenie, poza drogami asfaltowymi. Posiadają najczęściej koła od 26 do 29 cali. Najważniejsze są szerokie opony z dosyć agresywnym bieżnikiem, a jednocześnie jeden albo nawet dwa amortyzatory. Aktualnie coraz większa ilość osób stosuje je do jazdy po mieście. I chociaż nie są do tego stworzone to na pewno spełniają swoją rolę.

Jeśli tego typu publikacja jest dla Ciebie na tyle istotna, że musisz poznać ją też od innej strony, więc potrzebne Ci zbliżone wiadomości, to więcej znajdziesz w treści.

Następny, znany model to rower trekkingowy, określane są również jako standardowe rowery turystyczne, gdyż wyposażone są klasycznie w błotniki, oświetlenie oraz bagażnik.

Źródło informacji -

Koło ze szprychami
Author: Martin Fisch
Source: http://www.flickr.com
Opony są w większym stopniu szerokie niż w szosówce i węższe niż w rowerze górskim. Pozycja za kierownicą jest bardziej komfortowa niż w rowerze szosowym. Cross to dosyć często ten sam rower, ale nie ma turystycznych dodatków.

Rower crossowy można bez problemu przerobić na trekkingowy, po prostu zamontowując w nim błotniki i bagażnik. Tego rodzaju rowery najkorzystniej wypadają na asfaltowych drogach i ubitych, ścieżkach z gruntu. Jak powiedzieliśmy na początku, W dzisiejszych czasach mamy jednak do wyboru wiele innych ciekawych modeli rowerów. Jednym z nich jest z pewnością fatbike. To rower skonstruowany na bazie górala. Ma masywne opony, o szerokości od 4 do 5 cali.

Ten odnośnik do serwisu karafka wirująca do wina kieruje do niezwykle ciekawej witryny, która ma równie intrygujące dane na omawiany temat.

Takie szerokie opony powodują, że fatbike rewelacyjnie sobie radzi podczas jazdy po śniegu oraz piasku. Dość często nie ma w takich rowerach amortyzatora, gdyż jego zadanie przejmuje szeroka opona.