Co spakować

Interesujące artykuły

Letni wypad w góry

Krajobraz górski
Author: Tim Tijink
Source: http://www.flickr.com
Jeżeli zamierzasz w wakacje przemierzać szczyty górskie warto pamiętać o kilku podstawowych zasadach postępowania podczas pobytu w górach. Taka wyprawa wymaga dobrego przygotowania tak pod względem logistycznym, jak też sprzętowym. Poniżej parę wskazówek co zrobić, żeby twój pobyt w górach wiązał się jedynie z przyjemnymi przeżyciami oraz wspomnieniami.

Wyjazd – jak się do niego przygotować?

wycieczka
Author: Michael Coghlan
Source: http://www.flickr.com
Wyjazdy – lubi je chyba większa część ludzi. Przecież miło jest czasem oderwać się od codzienności, zrobić coś innego niż normalnie, zaszaleć. Nie bez powodu mówi się, iż podróże kształcą, one rzeczywiście rozszerzają horyzonty. Nie chodzi tu jednakże jedynie o czysto książkową wiedzę, ale o wiele więcej. Wyjeżdżając do nieznanych miejsc, rozwijamy swą zaradność, orientację w terenie, zdobywamy odwagę, stajemy się bardziej kontaktowi i otwarci. Coraz mniej jest więc sytuacji, jakie wzbudzają w nas strach, a coraz więcej takich, co do których jesteśmy przekonani, że świetnie sobie z nimi w razie potrzeby damy radę.

Biwakowe domki Coleman

turystyka górska
Author: Paxson Woelber
Source: http://www.flickr.com
Rozpoczyna się sezon letni i wiele ludzi stawia na osobne podróże pod namiot. Aby wyjazd był udany, potrzebne są namioty Coleman. Firma robiąca te namioty istnieje już od ponad wieku, a jej artykuły osiągalne są na wszystkich kontynentach. Wyroby tej firmy są najbardziej wyszukane, skuteczne i trwałe.

W jaki sposób zagwarantować sobie bezpieczeństwo w toku górskich wypraw?

góry
Author: Pawel Pacholec
Source: http://www.flickr.com
Sporymi krokami przybliża się do nas najzimniejsza pora roku, którą bez wątpienia jest zima. Jest to okres w trakcie roku, jaki posiada gigantyczne grono zwolenników, ze względu na atrakcyjne sposobności górskich wypraw po zaśnieżonych szlakach. Tego typu wędrówki to pasja względnie pokaźnej części obywateli Polski. Oddychanie orzeźwiającym górskim powietrzem oraz przemierzanie kolejnych kilometrów wyznaczonej trasy to niewątpliwie niesłychanie miłe doświadczenie, które umie uzależniać.

Na jaki namiot się zdecydować?

namiot
Author: Tim Regan
Source: http://www.flickr.com
Spędzenie nocy pod gołym niebem nie jest miłe, w szczególności gdy pogoda, albo fruwające owady nie dadzą nam spokojnie zasnąć. Na ekspedycjach na łonie natury znakomicie sprawdzają się namioty. Ich głównym zadaniem jest osłona przed niepożądanymi warunkami atmosferycznymi, opadami, czy palącym słońcem jak też wiatrem, a również zapewnienie możliwe wygodnego snu.

Zaopatrz się w gadżety alpinistyczne oraz odzież biegową, jaką kupisz w niejednym markecie WWW

wspinaczka górska
Author: Naval Surface Warriors
Source: http://www.flickr.com
Prawdopodobnie nikomu nie trzeba mówić jak istotna aktualnie jest aktywność fizyczna. Coraz więcej osób wiedzie siedzący tryb życia. Na nieszczęście czasy się zmieniają i coraz więcej potrzebnych jest osób, jakie pracują mentalnie, niż tych, którzy wykonują pracę fizyczną. Z drugiej strony multum czasu spędzamy przed komputerem, co w rzeczy samej też jest złe dla naszych oczu , a także kręgosłupa. Jeśli nie chcemy mieć w późniejszym czasie większych problemów to już chwilowo musimy zadbać.

Egzotyczne wakacje dla każdego - w jakie miejsce chcesz polecieć?

Aruba
Author: James St. John
Source: http://www.flickr.com
Wielu z nas marzy o spędzeniu przynajmniej raz prawdziwie egzotycznych wakacji. Z czym wiąże się egzotyka? Po pierwsze, z zupełnie innym klimatem i krajobrazem niż ten, który zwykle oglądamy, a także z odmienną kulturą i zwyczajami mieszkańców. Po drugie, egzotyczne wakacje w rozumieniu Europejczyka to wakacje spędzone poza kontynentem – w Azji czy Afryce. No i po trzecie, egzotyczne, kojarzy się wielu osobom szczególnie z wyspami, które nie mają wiele wspólnego z typowymi miejscami i kryją w sobie mnóstwo tajemnic dla nowo przybyłych podróżników.

Pages