Aktywnie

Interesujące artykuły

Domowa siłownia

odzież sportowa
Author: Adidas
Source: Adidas
Nieprzyjemna jesienna aura to nie powód, by przestać trenować. Do wakacji jeszcze wiele dni, zatem dobrze ten sezon przeznaczyć na kształtowanie atrakcyjnego ciała. Częste chodzenie na siłownię niestety tanie nie jest. Ratunkiem jest jednorazowe wyłożenie środków na sprzęt treningowy, który da się postawić w miejscu zamieszkania. Taki rowerek treningowy znajdzie miejsce nawet w kameralnym pomieszczeniu.

Dbaj o kondycję przez cały rok

Author: Eko Cykl Organizacja Odzysku S.A
Jeśli sporo ćwiczymy, rozbudowujemy muskulaturę, rzeźbimy ciało musimy bardzo uważać na to co i kiedy jemy. Niezwykle ważne jest to, żeby dostarczać organizmowi wszelkich niezbędnych substancji odżywczych. Bardzo ważne są proporcje węglowodanów do białka i tłuszczów. Węglowodany są podstawowym źródłem energii w ciele ludzkim, dlatego powinny stanowić około 60-70 procent naszej diety. Na kolejnym miejscu są białka, niezbędne do budowania mięśni, tworzenia odporności i wielu innych przemian zachodzących w organizmie. Na końcu zostały tłuszcze także potrzebne choćby do rozpuszczania pewnych witamin oraz właściwego funkcjonowania neuronów.

Co trzeba robić, by zapewnić sobie zadowalające wyniki na siłowni?

Odzież sportowa
Author: Adidas
Source: Adidas
W ciągu ostatnich lat coraz więcej ludzi zaczęło pasjonować się ćwiczeniami na profesjonalnych siłowniach, więc takie miejsca zdobyły naprawdę sporą popularność. Trudno jednak byłoby się temu dziwić, bo faktycznie jest to fantastyczna propozycja dla każdego, kto chciałby cieszyć się rzeczywiście atrakcyjną sylwetką, i jednocześnie efektywnie zatroszczyć się o swój organizm.

W jaki sposób zadbać o stopy i kręgosłup?

nogi
Author: Mustela
Source: www.mustela.pl
Ludzki kręgosłup jest jednym z najbardziej istotnych organów. Od jego stanu zależy kształt i ewentualne wady postawy, a co z tym bezpośrednio związane – generalny stan zdrowia i samopoczucie człowieka. Dlatego ważne jest, by prowadzić zdrowy tryb życia, by pamiętać o stanie kręgosłupa każdego dnia. Faktem jest, że bóle kręgosłupa występują coraz częściej, a nasilają się w największym stopniu u ludzi w podeszłym wieku. Może to w rezultacie powodować trudności z poruszaniem się, ze snem i z innymi czynnościami codziennymi.

Nieco gimnastyki

Psy
Source: http://pixabay.com
Dla osób wykonujących siedzącą pracę zalecany jest aktywny wypoczynek. Oczywiście sport powinni uprawiać wszyscy, bo to najlepszy sposób na zachowanie zdrowia i wysokiej formy. Większości ludzi jednak niełatwo jest zmusić się do codziennych ćwiczeń. W lepszej sytuacji są właściciele psów. Zwierzak zobowiązuje do wychodzenia na dwór minimum kilka razy dziennie, na co najmniej kwadrans. To już jakiś początek. Każda minuta ruchu na dworze przyczynia się do polepszenia kondycji.

Jak choćby zbliżyć się zewnętrznym wyglądem do choćby Pudziana?

ciężarki do ćwiczeń
Author: sybersquad
Source: http://www.flickr.com
Łatwo dostrzec, że wśród polskich facetów ostatnimi czasy jest ogromna chęć znaczącego zwiększenia swojej masy - i oczywiście mięśni. Ja to bardzo dobrze rozumiem, ponieważ sam kilka lat temu także całymi godzinami myślałem sobie, co robić, aby najzwyczajniej przypakować. Nie ma w tym nic nieodpowiedzialnego - naturalnie należy zachować umiar, ale to w sumie ze wszystkim właśnie tak jest. W jaki sposób zatem masz okazję zbliżyć się do choćby Mariusza Pudzianowskiego, a więc tego osobnika, który jest niekwestionowanym idolem dla wielu Polaków?

Jaką stosować dietę?

Author: Ogrody Natury
Obecnie niezwykle często można spotkać się z określeniem „suplement diety”. Nie każdy jednak wie, co ten zwrot znaczy. Suplementy diety to wszelkiego typu środki, które przyjmuje się dla uzupełnienia codziennej diety. Mogą być one przyjmowane zapobiegawczo albo w przypadku faktycznego braku któregoś składnika odżywczego.

Jak przygotować się do zawodowego ćwiczenia snowboardingu?

Snowboard
Author: Rene Dana
Source: http://www.flickr.com
Zima to z pewnością jeden z okresów w czasie całego roku, jaki skutecznie przyciąga amatorów sportów ekstremalnych. Początkowe opady śniegu najczęściej stanowią kolosalny powód do zadowolenia dla osób, jakie lubią jeździć na nartach czy dodatkowo zwiedzać górskie szlaki. Należy uświadomić sobie, że pogoda w tym terminie bywa bardzo uciążliwa dla osób, które są ciepłolubne.

Właściwa dieta oraz porady treningowe dla ludzi początkujących

para podczas joggingu
Author: Ed Yourdon
Source: http://www.flickr.com
Marzy Ci się śliczne, smukłe ciało? A może zależy Ci na rzeźbie oraz mięśniach? Każdy z nas zdoła mieć takie ciało, chociaż aby tak było powinno się w to wsadzić niemało wysiłku. Wysportowana i zgrabna sylwetka nie sprawi się od siedzenia przed telewizorem oraz jedzenia czekolady, jeżeli chcesz być fit musisz na to zasłużyć.

Pages