Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/altruisticadventures.org/includes/menu.inc).

Pod żadnym pozorem nie wahajmy się pójść do kompetentnego psychoterapeuty!

Interesujące artykuły

Coraz szybsze tempo życia, trudności ze uzyskaniem pracy lub z zachowaniem obecnego zatrudnienia, wieloletnie kredyty, zarobkowa emigracja i powrót do kraju, żeby na nowo zorganizować sobie życie… Wszystkie te nieprzyjemności zostawiają ślad, wpływają na pogorszenie stanu zdrowia, co prowadzi do rosnącego poziomu stresu. Jeśli przekroczy on dopuszczalną miarę tolerowaną przez organizm i zamiast mobilizować zacznie przeszkadzać w
codziennym pracy, to oznaka, że powinniśmy rozważyć wizytę u psychologa.


psycholog
Source: flickr.com

Skończyły się obecnie czasy, w których wizyta u fachowca zdrowia psychicznego brana była, w najkorzystniejszym przypadku – za słabość naszego zakresu, w najgorszym zaś – za chorobę psychiczną. Znajdą się co prawda „normalni”, którym nic nie doskwiera i wspaniale czują się we własnej skórze, którzy z niechęcią będą wytykać palcami osoby potrzebujące pomocy. Na szczęście są to coraz bardziej przypadki jednostkowe, zwycięża bowiem coraz bardziej podejście sensowne, które objaśnia nam, że wizyta u psychologa to jak wizyta u tradycyjnego lekarza. Podobnie, jak zgłaszamy się do lekarza rodzinnego, bo czujemy, że bierze nas mór, tak samo, możemypercypować przewlekły stres, które to przeszkadzają nam w normalnym funkcjonowaniu.

Sama zmiana pojmowania to nie wszystko, w ruch poszły uczynki objawiające się pod postacią osiągalnych w wielu miejscach poradni psychologicznych. Trend ten szczególnie jest widoczny w większych miastach. Nikogo już nie powinna zaskakiwać sytuacja, że po wpisaniu w wyszukiwarkę Google, Bing czy Yahoo wyrażenia np. psycholog Warszawa, zostaniemy wręcz zasypani odpowiednio dobranymi efektami, skrojonymi dla naszych potrzeb lokalizacyjnych czy finansowych odpowiednia strona.


psycholog
Source: flickr.com
Każdy kij jednak ma dwa krańce, i choć z jednej strony cieszy stan podwyższonej akceptacji tolerancji dla tego typu leczniczej pomocy, to z drugiej należy wystrzegać się tzw. domorosłych psychologów. Wielu bowiem „specjalistów” z wątpliwymi kwalifikacjami za cel obrało sobie skorzystanie z sytuacji – naszej chęci zdobycia odpowiedniej wsparcia. Sprawdźmy zatem drobiazgowo kwalifikacje psychologa, którego chcemy odwiedzić, czy jest on faktycznie osobą w pełni kompetentną. To bardzo ważne.

Czy komentarze ze strony (https://poradniapraxis.pl/) pod naszym tekstem Cię zaciekawiły? Może chciałbyś coś do nich dopowiedzieć? Będzie to dla nas zapewne bardzo ważne.

W przeciwnym razie oddajemy się w ręce osoby, która zamiast nam pomóc może nam jeszcze bardziej zaszkodzić. następstwa tego „pomocy” mogą być fatalne dla nas, jak i dla naszych rodzin, a dobroczynna terapia, którą zastosował nieprawdziwy fachowiec obróci się przeciwko nam w dowolnej sferze życia. Naprawdę nie warto ryzykować.