Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/altruisticadventures.org/includes/menu.inc).

Karta przeżycia - w jakich sytuacjach może być przydatna i jakie są zalety jej noszenia?

Interesujące artykuły

Survival to ciekawy pomysł na spędzanie czasu wolnego od pracy oraz idealna alternatywa dla weekendu w mieście. Co należy zabrać ze sobą na tego rodzaju wypad? Z pewnością niezbędna może okazać się popularna karta przeżycia! Jej wymiary są bardzo małe, równocześnie karta przeżycia kryje w sobie wszystkie niezbędne funkcjonalności do uprawiania survivalu.

Survival
Author: http://www.sxc.hu
Source: http://www.sxc.hu
Do funkcji karty survivalowej zaliczamy przede wszystkim: otwieracz do puszek, otwieracz do nakrętek, klucz do śrubek w (zazwyczaj w czterech lub pięciu rozmiarach), śrubokręt, ostrze do przecinania twardych przedmiotów, przyrząd pozwalający określić kierunek. Niewielkich rozmiarów karta survivalowa zwana też kartką multitool (karta surwiwalowa - najlepsza na prezent!), nadaje się do noszenia w portfelu, dzięki czemu zawsze możemy ją mieć przy sobie w razie awaryjnej sytuacji.

Narzędzie zapewnia maksymalne wykorzystanie powierzchni płytki, co z pewnością jest dużym autem dla osób, które cenią sobie komfort oraz wielofunkcyjność. Karty survivalowe posiadają również otwór do przymocowania smyczy lub kółka z kluczami. Aby ułatwić przechowywanie karty, często sprzedawcy zapewniają w komplecie pokrowiec, dzięki któremu jej przechowywanie jest znacznie wygodniejsze.

Zazwyczaj karta przetrwania przydaję się do obierania owoców i otwierania butelek, ale dla doświadczonych survivalowców, funkcja noża do przecinania lin, piła i skrobaczka w jednym - to już konieczność! W dodatku taka karta przydaje się nie tylko na ekstremalnych wędrówkach. Przecież nigdy nie możemy przewidzieć co nas w życiu spotka! Jeśli chcemy czuć się bezpiecznie, warto nosić taki przedmiot na wszelkiego rodzaju wyjazdach, wycieczkach, obozach harcerskich lub wozić kartę w samochodzie.

Karta survivalowa ma rozmiary karty kredytowej, więc w żaden sposób nie będzie nam przeszkadzać, za to pomoże w naprawdę wielu momentach, mniej lub bardziej ekstremalnych - gdy zwyczajnie na domówce zapodzieje się otwieracz do kapsli, albo zostaniemy świadkami wypadku i będziemy musieli przeciąć kawałek materiału, by zatamować krwawienie.

W dodatku karta przetrwania nie jest droga, więc możemy posiadać kilka sztuk, by jedną kartę zawsze mieć w aucie a drugą przy sobie.

Bardzo nam miło, że przeznaczyłeś swój czas, aby przejrzeć nasz artykuł. Jeśli masz ochotę na nowe, to kliknij hiperłącze (http://www.chrzanowski.pl/5-rzeczy-ktore-wyrozniaja-doskonaly-laptop/) i przenieś się do następnej strony.

Gdzie można znaleźć taki gadżet? Chociażby w prawie wszystkich sklepach militarnych, ale również bez najmniejszego wysiłku można zamówić ją online.