Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/altruisticadventures.org/includes/menu.inc).

Czemu warto wybrać się na wczasy na Kubę? Prześwietlamy jedną z najpopularniejszych wysp karaibskich.

Interesujące artykuły

Kuba to pięknie umiejscowiona największa wyspa na Morzu Karaibskim. Stolicą wyspy jest Hawana, a największe miasta (oczywiście warte zajrzenia choćby na chwilę) to Santiago de Cuba, Santa Clara i słynne Guantanamo. Jej długa i burzliwa historia a także szczególny, słoneczny i gorący klimat, zachęcają do spędzenia tam długiego urlopu w tanecznych rytmach Buena Vista Social Club, a dobrze zachowana kolonialna architektura stanowi jedną z pokazowych atrakcji turystycznych wyspy.
Kuba
Author: Roderick Gray
Source: http://www.flickr.com
Kuba obfituje w miejsca do zwiedzenia, więc dobrze jest wykupić zorganizowany wyjazd z bogatym programem nastawionym na zwiedzanie i obfitującym w fakultatywne wycieczki, lecz jeżeli chcemy wyjechać tam tylko po to, by korzystać z palącego słońca na kubańskich, czystych plażach, samodzielnie eksplorować miasta i korzystać z nocnego, klubowego życia – wakacje na Kubie to również strzał w dziesiątkę.Sama stolica – Hawana - również obfituje w miejsca warte zobaczenia: Plac i Muzeum Rewolucji, cmentarz Kolumba, historyczna część miasta, barokowa katedra... Można zwiedzić Muzeum Rumu – Bocoy oraz przemierzyć dzielnice Miramar i Cubanacan. Przed rewolucją zasłynęły jako dzielnice bogaczy. Poza stolicą warto wybrać się do Pinar del Rio, czyli do miasta plantatorów tytoniu, do Valle de Vinales, czyli parku narodowego z gigantycznymi i bajkowymi wapiennymi ostańcami Mogotes.

Nie można też ominąć zobaczenia Farmy Orchidei i Indiańskiej Groty z malowidłami ściennymi. Ciekawym miejscem może być również farma krokodyli. Ze wszystkich miast nadbrzeżnych możemy odbyć bardzo wiele ekscytujących rejsów na okoliczne wyspy koralowe i kanały. Możemy również nurkować na rafie. Warto również zatrzymać się nad brzegiem Morza Karaibskiego w Zatoce Świń, aby zwiedzić podwodną jaskinię z kolorowym od tropikalnych rybek malutkim jeziorkiem, czyli sławną Cueva de los Peces.

W tym miejscu można zasmakować kąpieli w morzu.

Jeśli masz chęć uzyskać uzupełniające informacje na ten temat, odkryj ponadto inne nasze witryny na pokrewny temat - one również są ciekawe.

Kąpiele i odpoczynek na plaży można urozmaicić i opłacić dodatkowe fakultatywne wycieczki, których jest tam sporo. Na Kubę możemy wyjechać z kilku większych miast w Polsce, ale najbardziej atrakcyjne cenowo i terminowo są wycieczki z Wrocławia.

Nie czekaj, tylko pokaż szczegóły (http://warynski.pl/blog/jak-prawidlowo-rozliczyc-podatek-od-wynajmu-mieszkania/) na omawiany wątek - informacje okażą się z pewnością niesamowicie interesujące, zatem kliknij tutaj i zobacz więcej.

Dużą zaletą jest to, że loty z Wrocławia na Kubę są bezpośrednie.


Kuba, wakacje
Author: Gareth Williams
Source: http://www.flickr.com
Symbolem Kuby jest nie tylko wódka z agawy, kubańskie cygaro, tytoń i rum oraz rządy Fiedela Castro, ale głównie piękne miejsca i dużo atrakcji turystycznych. Dla wczasowiczów powinny być to wspomnienia, które przywiozą, fotografie przesycone kolorami i cudowna, złocista opalenizna.