Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/altruisticadventures.org/includes/menu.inc).

O czym musimy pamiętać wybierając się w góry?

Interesujące artykuły

W górach okoliczności atmosferyczne mogą przekształcać się z godziny na godzinę i to diametralnie. Wyjeżdżając na eskapadę w czasie ładnej aury, pełnej słońca jak też błękitnego nieba, nie mamy gwarancji, że powracając aura będzie taka sama.


Bardzo możliwe, że może nas zaskoczyć burza z intensywnym deszczem oraz porywistym wiatrem.
Tutaj czas na bardzo istotną uwagę: kiedy wychodzimy w góry w miejscu naszego zakwaterowania zostawmy informację o naszej przewidywanej trasie jak też o przybliżonej porze powrotu. Rzecz jasna nim to zrobimy trzeba zaznajomić się z planem jak też informatorami turystycznymi, aby podać odpowiednią trasę. Lepiej nie naprowadzać się ścieżkami w Google Maps i tym podobnych serwisach, najdokładniejsze dane zawsze znajdą się w aktualnej mapce turystycznej regionu. Na niej mamy co więcej informacje o schroniskach turystycznych na marszrucie naszej wycieczki, czy też szałasów czy leśniczówek, w jakich możemy się schronić w przypadku nagłego załamania pogody.


Następnie musimy się spakować jak też odpowiednio przyodziać. Podstawą jest praktyczne obuwie, rzecz jasna najlepiej zakupić buciki celowo określone na górskie wycieczki które oferuje praktycznie każdy sklep turystyczny, jednak mogą też być zwykłe, solidne adidasy. Warto zabrać ze sobą czapkę z daszkiem, by uchronić się przed udarem słonecznym, do tego, pomimo że teraz mamy lato nie zaszkodzi zapakować szal, rezerwowe skarpety, koszulę, płaszcz przeciwdeszczowy. Nie zapomnijmy o apteczce, latarce, zapalniczce (zapałki łatwo mogą zmoknąć), oraz o telefonie z w pełni naładowaną baterią jak też zapisanymi numerami alarmowymi do GOPR.


Naturalnie trzeba pomyśleć o prowiancie oraz napojach. Ich ilość zależy od długości, typu trasy jak też tego, z kim wychodzimy na wymarsz. Standardowo zabierzmy z sobą sandwicze oraz sztućce turystyczne. Możesz dodać batoniki energetyczne oraz nieodzownie wodę. Rzecz jasna najlepiej jest w taki sposób ułożyć marszrutę, byśmy w połowie drogi mieli możliwość uzupełnić zapasy. Dla zaciekawionych: .


sztućce turystyczne
Author: Bitterroot
Source: http://www.flickr.com
Teraz czas na najważniejszą regułę eskapad górskich. Otóż w góry wychodzimy rankiem, bo pogoda, jeżeli ma się popsuć, uczyni to najprawdopodobniej po południu.


Kierujmy także uwagę na rodzaj naszej trasy, tak, aby typ szlaku turystycznego był należycie dostosowany zarówno do naszej formy, jak również doświadczeń w górach. Optymalna trasa powinna brać w rachubę kondycję, wiek, okoliczności pogodowe i wzmiankowane doświadczenie w wędrówkach górskich.

Jeżeli ten wpis jest według Ciebie ciekawy, to zobacz stronę (https://www.mojekonferencje.pl/sale-konferencyjne-ciechocinek), która też prezentuje podobne materiały. One zapewne również Cię zaintrygują!

Pełna oferta: czytaj.