Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/altruisticadventures.org/includes/menu.inc).

Co powinniśmy zobaczyć w Pieninach? Jakiego typu atrakcje tam na nas czekają?

Interesujące artykuły

W wakacje Polacy często wyjeżdżają w Tatry oraz Karkonosze, zapominając o Pieninach. A to w sumie jedno z najwspanialszych miejsc w naszym kraju. Pasmo to ciągnie się na długości 35 kilometrów, natomiast przełomy Dunajca dzielą je na trzy części.


Górska wyprawa
Source: www.citypictures.net
Author: fuyuki-method
Source: http://www.flickr.com
W Pieninach możemy odnaleźć wiele interesujących miejsc, ten region jest pełen atrakcji dla każdego. Odnajdą się tam więc miłośnicy przyrody, ale również fani historii oraz poszukiwacze skarbów.

Jeśli zaintrygował Cię ten tekst, bez ociągania zobacz inne uwagi na temat (https://motoargo.pl/pol_m_Filtry-do-Motocykli-Skuterow_Filtry-paliwa-224.html) prezentowanej problematyki - one również będą dla Ciebie interesujące.

Oczywiście najbardziej popularny jest przełom Dunajca. To właściwie wielki hit nie tylko dla naszych rodaków, ale i zachwycają się nim przyjezdni z zagranicy.


Rzeka płynie na obszarze około dwustu pięćdziesięciu kilometrów na obszarze Polski i Słowacji. Najbardziej interesująca część jest między Sromowcami Niżnymi a Szczawnicą. Pieniński Park Narodowy został stworzony w 1932 roku, to właśnie na jego obszarze odnajdziemy większość atrakcji Pienin. Teren ten wygląda jak piękna kraina, a to dzięki wspomnianemu we wcześniejszym fragmencie Dunajcowi, lecz również skalnym budowlom. W tym miejscu jesteśmy w stanie odnaleźć unikatowe rośliny naczyniowe oraz interesującą faunę, najczęściej są to bezkręgowce, a wśród nich gatunki owadów, jakich na próżno szukać w innych miejscach w naszym kraju.


W Pieniny każdego roku przybywa sporo osób, i choć może ciągle nie jest to tak popularne miejsce jak Tatry czy Karkonosze, to zaczyna to ulegać zmianie. Z tego względu istnieje też dość duża baza noclegowa, tak więc jak noclegi Pieniny przeczytaj tutaj maja faktycznie wiele do zaoferowania dla każdej osoby. Nie jest ważne jakiego rodzaju komfort nam odpowiada, możemy odnaleźć noclegi w różnym standardzie. Być może więc szukamy pokoju dwuosobowego, a może dla całej rodziny - nie ma problemu, bo na pewno coś znajdziemy.