Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/altruisticadventures.org/includes/menu.inc).

Apiterapia

Interesujące artykuły

miód
Miód to niebywały przysmak. Znany jest nam od tysięcy lat, a mimo to wciąć może zadziwiać swoimi cudownymi właściwościami zdrowotnymi. Od niedawna w naszym kraju pojawiają się dane na temat nowego działu medycyny alternatywnej, opartej właśnie na modzie.

Zaintrygował Cię ten wątek? Zatem wejdź w link referencyjny (http://podologmarcinkowska.pl/) i rozkoszuj się kolejnymi newsami. W razie jakiś pytań - zwróć się do nas.

Apiterapia, bo tak precyzyjniej nazywa się leczenie miodem, zbiera niezłą popularność w naszym kraju.


Apiterapia właściwa zasadza się na doustnej terapii miodem. Chorującym na schorzenia krążeniowe, płucne, trawienne i wydalnicze zaleca się jedzenie miodu w dużych dawkach dzień w dzień. Osobom, chorującym na choroby skóry i hemoroidy, zaleca się regularne okłady z tego lepkiego smakołyku.

Istnieją również inne typy apiterapii. Jeden z rodzajów tej medycyny alternatywnej polega na stosowaniu propolisu, czyli produktu ubocznego przy wytwarzaniu miodu. Według fachowców z tej dziedziny kit pszczeli wykazuje cudowne właściwości dla narzekających na czyraki, odleżyny oraz choroby laryngologiczne.

Apiterapia to również używanie pyłku kwiatowego, czyli materiału,z którego pożyteczne owady robią miód. Ta substancja wykazuje silne właściwości terapeutyczne w sytuacji wszelkich schorzeń układu pokarmowego.

W apiterapii używa się nierzadko zdumiewających substancji. Na przykład mleczko pszczele, czyli naturalna wydzielina pszczół. Medykamenty, które posiadają mleczko pszczele, używane są przy wielu gatunkach chorób, między innymi przy problemach charakterystycznych dla osób starszych.

Apiterapia to nie wyłącznie miód – w ten frapującej odmianie medycyny niekonwencjonalnej zastosowanie posiada również…jad pszczół.

Zainteresował Cię prezentowany wpis? Jeżeli tak, to śmiało kliknij też ten odnośnik. Podobne informacje przeczytasz również tu (http://www.rajsoczewek.pl/plyny-boston).

Według znawców jad tych insektów wykazuje znaczne właściwości medyczne w dolegliwościach reumatycznych oraz przy zoptymalizowaniu procesu gojenia się ran.

Nie trzeba już chyba więcej nikogo przekonywać, że miód jest genialnym produktem, który musi znajdować się w menu każdej osoby, która pragnie zachować formę przez długie lata.


Author: M.G.P.