Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/altruisticadventures.org/includes/menu.inc).

Czy niezwykle istotna jest odzież sportowa?

Interesujące artykuły

Parę lat temu w tym cudownym państwie - to nie drwina – urodził się pomysł budowy tzw. „Orliki”, to jest zespołu boisk dla dzieci i młodzieży w niedużych powiatach czy też gminach wiejskich. Początkowo byłem dość nieufny temu projektowi. Duch sekretarza Gierka podnosić się począł, tak więc intelekt podpowiadał „To się nie uda a na pewno będzie drogie” po czym na jakiś czas zapomniałem o sprawie.

Piłka nożna
Author: fabbio
Source: http://www.flickr.com
Los chciał, iż tej wiosny dane mi było skorzystać z takiegoż ”Orlika”. Mateuszowi bardzo spodobało się grać w piłkę, w związku z tym byłem zmuszony wynaleźć dobre do tego celu miejsce. Graliśmy zatem w ogrodzie. Młody piłkarz ubrany w bluzę dla dziecka i bramkarz w wygodnej bluzie do biegania.

Na nieszczęście, rezultat tychże gier dla ogrodu był wręcz zgubny. Ucierpiały kwiaty, narażone były nowe drzewka, więc sprawa boiska stała się bardzo nagląca. Młody piłkarz wspomniał, że jest nie tak daleko „Orlik”. Tak więc z lekką obawą jak z tym miejscem będzie zabraliśmy piłkę i poszliśmy. Obawy miał głównie bramkarz. Ale co było robić, estetyka ogrodu nie mniej ważna od kultury fizycznej młodego pokolenia.

Udaliśmy się na ”Orlik” mieszczący się 20 minut drogi od naszego domu. Dostrzegliśmy na pierwszym planie zieloną trawę sporego boiska, a w dali dwa nieco mniejsze do gry w koszykówkę i do piłki nożnej. Ponieważ pogoda była wyśniona, na „Orliku” był spory tłok. Barwny lud ubrany w modne dziewczęce bluzy, mniejsze dzieci w bluzy dla dzieci. Najstarsi chłopcy odziani w bluzy (sprawdź informacje na stronie) bluzy do joggingu.

Nawierzchnia boiska okazała się być mieszaniną trawy i miękkiego granulatu. Efekt tego taki, iż boisko jest dość twarde aby przyjemnie było biec za piłką a jednocześnie dość miękkie by w razie upadku było bezpieczne.Polityczne życzenie zjednoczenia lokalnych społeczności również się zrealizowało. Faktycznie, w niedużych miejscowościach mecz miejscowych drużyn urasta rangą do meczy drużyny narodowej.