Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/altruisticadventures.org/includes/menu.inc).

Mało znane języki innych nacji – ogromne możliwości na polskim rynku pracy

Interesujące artykuły

Motywują nas do nauki języków znanych. Mówią, ucz się niemieckiego, francuskiego lub hiszpańskiego. A czy nie lepiej włoskiego albo rosyjskiego. Język angielski już znasz, drugi taki język też będzie przydatny. To wszystko to racja, znajomość angielskiego to niezbędne minimum, ale wybór kolejnego jest niezmiernie istotny. Raczej zachęcamy do wyboru mniej popularnego, bardziej niszowego języka. Może to być na przykład rumuński, serbski, słowacki czy słoweński.
szkolenia dla nauczycieli
Author: Project NEURON
Source: http://www.flickr.com
Żaden z tych krajów nie odgrywa ważnej roli na arenie międzynarodowej, obszarowo również nie są to za duże kraje. Kiedyś Serbia była częścią Jugosławii,a Jugosławia to był socjalistyczny, ale nieźle radzący sobie kraj, teraz Serbia nawet nie jest w Unii. Rumunia niedawno wstąpiła do UE, a Słowacja i Słowenia to jest europejska druga liga, jeśli chodzi o temat ważności, znaczenie w europejskiej polityce. I właśnie dlatego, może właśnie, dlatego opłaci się wybrać taki język jako swój drugi język. Nikt nie myśli o nim poważnie, „bo to, bo tamto”, więc masz dla siebie wolne pole, tak się buduje swoją niszę, do której nikt inny nie ma wstępu.
No popatrz, jest rekrutacja: poszukują przedstawiciela z hiszpańskim. Na korytarzu jest wielu rywali, na twoje miejsce jest chętnych z pięćdziesiąt osób. Jakie masz szansę na dostanie tej posady, jeśli jest jedno stanowisko. Nieduże.

Czy spodobał Ci się prezentowany tekst? Jeżeli tak, to zobacz jeszcze szczegóły w serwisie koniaków nocleg, gdyż one także mogą okazać się dla Ciebie niezwykle ciekawe.

Inna sytuacja, jakaś firma potrzebuje kogoś ze znajomością języka serbskiego (ciekawe serbski). Nie ma takich kandydatów, nie ma poza tobą. Nie masz konkurentów, posada jest twoja. Już widoczne są profity z uczenia się mało popularnych języków?!
Nauka języka rumuńskiego (lekcje języka rumuńskiego) to kilka pomocy naukowych (słowniki, podręczniki), podobnie trafisz na publikacje oraz słowniki do nauki języka słowackiego. Język serbski, jest popularniejszy, jeśli idzie o publikacje, jako język serbsko-chorwacki, więc nie daj się zmylić, to wręcz identyczne do siebie języki. Zresztą, nauka języka serbskiego, dostępne słowniki oraz nauka języka słoweńskiego (z przeróżnych publikacji, gazet czy słowników) to całkiem przyjemne zajęcie. Są to języki słowiańskie, więc zbliżone językowo do naszego ojczystego języka.