Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/altruisticadventures.org/includes/menu.inc).

Nie bójmy się pomocy seksuologa

Interesujące artykuły

Seksuolog to dla wielu niecodzienny zawód, podobnie jak sam sfera intymna to często temat tabu. W społeczeństwie, w którym egzystujemy ta dziedzina jest po prostu wysoce indywidualna, stąd dość opornie mawiamy o tym szczerze. występują jednakże warunki, kiedy trzeba otworzyć usta i zacząć wysławiać. tego typu chwilą jest oczywiście wizyta u seksuologa, przed którym należy się otworzyć i powiedzieć o swoich prywatnych utrudnieniach.
łózko
Author: Hungarian Snow
Source: http://www.flickr.com
Co by tu dużo nie mówić, seksuolog obok psychiatry lub psychologa, to najmocniej nieosiągalny dla wielu fachowcem – nieprzystępny z powodu własnej blokady. Wielu z nas nawet, jeśli posiada problemy istoty seksualnej nie stawi się do niego, gdyż to „takie wstydliwe, i w ogóle, że mowa będzie o sferze seksualnej, to nie, nie odpada… Zapominamy przy tym, iż seksuolog to po prostu lekarz, dla którego dyskusje o naszych bolączkach to chleb powszedni. Dla niego sfera seksualna to po prostu dziedzina wiedzy i praktyki, po jakiej się porusza.

Dla niektórych seksuolog z Wrocławia może być niedostępny jeszcze z innego. W małych miastach tego typu lekarz to wyjątek, choć co prawda, powoli się to zmienia. Z drugiej strony malutka mieścina to nie ośrodek miejski, niczym Wrocław lub Warszawa, tam jeśli udamy się na wizytę finansowaną przez NFZ możemy oczekiwać, że pół będzie o nas mówić. Po prostu w tego typu miejscach nie ma za dużo ośrodków z tego typu lekarzami i powiedzmy, że dostajemy skierowanie do jednej z nich, gdzie widujemy sąsiada. Pytania zagwarantowane, a nawet jeśli nie, to obgadywanie i posądzenia, bo „po kiego mu ten seksuolog, pewnie ma nałożnicę”.No tak, zawsze można iść prywatnie, mieszkaniec podwrocławskiej miejscowości na przykład może udać się do seksuologa we Wrocławiu, a ten zyjący pod Krakowem do Krakowa… Wszystko elegancko, lecz prywatne odwiedziny drogo kosztują, a kiedy dodamy opłaty dojazdu do takiego miasta, to finansowe utrudnienie jednocześnie zdecydowaniej wzrośnie.

Już teraz kliknij ten odsyłacz i zweryfikuj info u źródła (www.welldent.wroclaw.pl/uslugi/implanty-wroclaw/), by mieć absolutną pewność, że wszystkie dane zdobywane na takiej stronie są wiarygodne.

Reasumując, takiego typu prywatne wizyty są dla osób, którzy mogą sobie na to pozwolić, dla reszty pozostaje szukać jak najlepszej państwowej wizyty. Pozostaje też dla nich nie zrażanie się ludźmi, którzy nie pojmują, że seksuolog to normalny lekarz! Na szczęście tego typu świadomość z wolna się zmienia, i podobnie, jak coraz więcej osób rozumie, iż psychiatra i seksuolog to taka sama medyczna specjalizacja, jak każda inna.