Dlaczego warto kupić sobie szampon do mycia głowy z olejem arganowym?

Interesujące artykuły

Dbanie o włosy to czasami duży problem. Zwłaszcza, jeśli nasze włosy się szybko przetłuszczają, są niezwykle niedożywione, niezbyt mocne i cienkie. Adekwatnie dobrany szampon, w symbiozie z odżywką, to wtedy ogromnie kluczowa kwestia.
Najkorzystniejszym sposobem wydaje się być zdecydowanie się na zupełnie naturalne substancje, które zadziałają w taki sposób, że każde włosy dostaną energii i zregenerują się. Najlepszym z takich składników jest olejek arganowy określany „eliksirem młodości”.

Zbawienne właściwości olejku arganowego doceniane są już od wielu wieków, kiedy to mieszkańcy Maroka stosowali go jednocześnie do celów upiększających, leczniczych i do jedzenia.
kręcone rude włosy
Author: anton petukhov
Source: http://www.flickr.com
Cywilizowane kultury doceniły tę substancję nie tak dawno, stąd stosuje się go jeszcze jedynie do produkcji środków leczniczych i produktów kosmetycznych, ale rzadko spotyka się go w kuchni. Olejek (beautikon.com/blog/olejowe-oczyszczanie-skory/) arganowy to produkt, który wykorzystywany jest w najlepszych, docenianych salonach urody. Olejek z drzewa arganowego działa leczniczo na nasz system funkcji życiowych, z tego względu powinno się w niego zainwestować. Jest w swojej strukturze i właściwościach niezaprzeczalnie niezwykły, zwłaszcza, gdy jest zbierany metodą ręczną. Posiada wiele potrzebnych właściwości kuracyjnych potwierdzonych testami. Szampon na bazie oleju arganowego jest tym samym bardzo skuteczną pielęgnacją dla włosów --> produkty najlepszych marek.Stworzone w oparciu o subtelną bazę myjącą szampony z domieszką oleju arganowego to wyjątkowa terapia dla włosów wysuszonych, ponieważ olejek arganowy bardzo szybko się wchłania i dogłębnie nawilża komórki włosa. Systematyczne czyszczenie włosów takim szamponem skutecznie odbudowuje i polepsza włosy, dzięki znajdowaniu się w oleju arganowym składników typu: witamina E, kwasy fenolowe, kwas linolowy, oleinowy i inne. Więcej: lokikoki.

Olejek arganowy jest bogaty w skwalen, który izoluje skórę przed szkodliwym działaniem antyutleniaczy, które przyczyniają się do znamion nowotworowych. Co najważniejsze, nigdy do tej pory nie odkryto, w trakcie badań nad olejkiem arganowym, żadnych reakcji niepożądnych, w tym reakcji na tle alergicznym. Szampon z taką substancją jest zatem zupełnie bezpieczny dla włosów.