Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/altruisticadventures.org/includes/menu.inc).

Turystyczne i sportowe atrakcje w rejonie Kotliny Kłodzkiej, co ciekawego można będzie robić w Zieleńcu.

Interesujące artykuły

Kotlina Kłodzka ma całkiem sporo do zaproponowania turystom, trudno się więc dziwić, że rejon ten rokrocznie odwiedza wiele tysięcy ludzi. Piesze i rowerowe szlaki są pełne tak naprawdę od wczesnej wiosny do późnej jesieni, urokliwe trasy przebiegają pomiędzy pięknymi okolicami, zapewniając spokój, ciszę i kontakt z przyrodą. Znajdą coś wśród nich i młodzi, poszukujący mocnych wrażeń kolarze górscy, i całe rodziny szukające raczej tras, na których sobie poradzą.


Polanica Zdrój
Author: tomasz przechlewski
Source: http://www.flickr.com
Za to zima to czas, kiedy w rejonie tym zaczynają się pojawiać dziesiątki tysięcy miłośników szaleństwa na śniegu. Coraz liczniejsze trasy snowboardowe i narciarskie, wypożyczalnie sprzętu i stoki ze sztucznym naśnieżeniem gwarantują doskonałe warunki do uprawiania zimowych sportów. Poza tym w rejon ten często przyjeżdżają artyści i ludzie z okładek - to dodatkowo napędza poziom zainteresowania tym przepięknym regionem. Zainteresowanie to widać zresztą bardzo dobrze podczas szukania kwater i miejsc noclegowych, w niektórych okresach roku są z tym spore problemy. Kliknij: noclegi pokoje kościelisko w Dusznikach Zdrój w niskiej cenie.

Najbardziej popularnym w tym rejonie kraju ośrodkiem narciarskim stał się Kudowa Zdrój, miejscowość leżąca na końcu Kotliny Kłodzkiej. Jest to także najwyżej leżąca miejscowość w Sudetach, mająca bardzo specyficzny mikroklimat porównywalny z tym, który będzie w Alpach. I właśnie dzięki takim warunkom w Kudowie Zdrój panują idealne warunki do uprawiania narciarstwa. Działa w nim ponad dwadzieścia narciarskich wyciągów o bardzo zróżnicowanym poziomie trudności, część z nich jest oświetlona więc pozwalają na jeżdżenie do późnych godzin wieczornych. Dla zaciekawionych: kwatery w Kudowie Zdrój.


skały
Author: the BRT
Source: http://www.flickr.com
Poza tym w Dusznikach Zdrój da się w przyjemny sposób spędzić czas na rowerze, pośród tamtejszych tras każdy znajdzie coś co będzie odpowiadać umiejętnością. Ta właśnie miejscowość cieszy się popularnością i w zimie, i w lecie, więc należy mieć na uwadze to, aby odpowiednio wcześnie pomyśleć o rezerwacji noclegów, jeżeli się weźmie za to zbyt późno to okazać się może, że wszystkie zieleniec domki osada na ochodzitej będą już pozajmowane i nic ciekawego może się nie znaleźć.