Error message

  • Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in theme_table() (line 1998 of /var/www/vhosts/altruisticadventures.org/includes/theme.inc).
  • Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in theme_table() (line 2061 of /var/www/vhosts/altruisticadventures.org/includes/theme.inc).
  • Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/altruisticadventures.org/includes/menu.inc).

Co zobaczyć w Szczecinie? Jak zaplanować wycieczkę w ten region naszego kraju?

Interesujące artykuły

Polska jest pięknym krajem. Każdy, kto kto objechał ją wzdłuż i wszerz przyzna, że warto powracać do regionów, które już się widziało, ponieważ zmieniają się z czasem i warto jeździć tam, gdzie nigdy wcześniej nas nie było, żeby przywieźć nowe wspomnienia. Na wycieczkę po północy Polski dobrze przeznaczyć czas zwłaszcza wiosną albo latem. Kiedy uda nam się trafić na piękną pogodę, można zobaczyć całkiem sporo miejsc w dość krótkim czasie.


pomnik w Szczecinie
Author: a.fiedler
Source: http://www.flickr.com
Swoją wyprawę po północno-zachodniej Polsce warto rozpocząć od Szczecina. Miasto to jest jednym z kilku największych i najstarszych polskich miast i jest nazwane stolicą Pomorza Zachodniego. Szczecin jest sporym tyglem turystycznym, z licznymi zabytkami, szlakami, trasami spacerowymi. Stanowi także ważne centrum kulturalne pomorskiego regionu. Na pewno nie będziemy mieć kłopotu z tym, aby znaleźć luksusowy apartament Szczecin (sale konferencyjne w Szczecinie) bowiem posiada rozbudowaną bazę noclegową i gastronomiczną - . Po wycieczce po samym mieście dobrze jest znaleźć trochę czasu i udać się też w bardzo zielone okolice Szczecina – do puszczy Wkrzańskiej, Bukowej i puszczy Goleniowskiej. Lecz swoją podróż warto zapoczątkować na Wałach Chrobrego. Można tam obejrzeć rozciągającą się panoramę Odry i portu. Przygotowane dla turystów tarasy widokowe mają 500 metrów długości i leżą 19 metrów nad poziomem brzegu odrzańskiego. ponadto, w ścisłym centrum miasta do zobaczenia i zwiedzenia jest gotycki Stary Ratusz i Muzeum Miasta Szczecina w jednym, renesansowy Zamek Książąt Pomorskich i Brama Królewska - apartamenty w Szczecinie.


rejs po Odrze
Author: Yadis
Source: http://www.flickr.com
Dla lubiących zabytki architektoniczne obowiązkowym punktem wycieczki jest Bazylika archikatedralna pod wezwaniem św. Jakuba Apostoła. Bardzo nowatorską propozycją są podziemne trasy turystyczne. Można także na Głównym Dworcu PKP w Międzyzdrojach zwiedzić schron przeciwlotniczy z czasów II wojny światowej. żeby mieć wszędzie dosyć niedaleko i być w miejscu świetnie skomunikowanym z okolicą, warto wynająć w centrum miasta pokój lub apartament Międzyzdroje może być też naszą bazą noclegową do całodniowych wypadów za granicę albo całodniowe wycieczki do okolicznych miasteczek i na wybrzeże.

W samym mieście jest bardzo dużo do zobaczenia, lecz Międzyzdrojównie można opuścić bez odbycia rejsu po Odrze i udziału w wycieczce po Międzyodrzu. Organizowane są one co tydzień przez całe wakacje. Jeśli ktoś lubi spływy kajakowe, może wypożyczyć go na wyprawy indywidualne.