Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/altruisticadventures.org/includes/menu.inc).

Szczegółowe założenia transportu leków w określonej temperaturze !

Interesujące artykuły

Transport medykamentów musi przebiegać na podstawie wszelakich wymogów przewidzianych przede wszystkim w odpowiednich ustawach dotyczących stricte tego typu operacji przewozowych. Na podstawie przepisów towary lecznicze nie powinny być traktowane jak innego rodzaju towary masowe.
Bardzo istotne jest, żeby skrupulatnie stosować się do wszelkich zapisów oraz zasad z tym związanych. Transport w temperaturze kontrolowanej powinien odbywać się bezpośrednio z miejsca nadania do punktu odbioru. Jeżeli niezbędny jest przeładunek, musi się on odbywać w odpowiednio do tego przygotowanych warunkach. Produkty lecznicze muszą znajdować się w odpowiednich zamkniętych opakowaniach albo też zbiorczych opakowaniach, jak również muszą być transportowane w odpowiednich warunkach. Oprócz tego niezbędne jest posiadanie całej dokumentacji transportowej, w której wyznaczona jest m.in. data dostawy produktów do miejsca docelowego. W przypadku niektórych produktów farmaceutycznych konieczny jest odpowiedni transport chłodniczy do 3,5 tony.
Z uwagi na zasady dotyczące transportu leków niejednokrotnie okazuje się, iż hurtownie farmaceutyczne samodzielnie organizują specjalne pojazdy, za pomocą jakich możliwy jest transport leków. Nie zawsze można powierzyć to zadanie innemu przewoźnikowi.
Przewoźnik, który przewozi leki, musi perfekcyjnie znać wszystkie reguły, które obowiązują w Polsce i bardzo skrupulatnie stosować się do nich. Transport (sprawdź najlepsze oferty na: skrzynie transportowe drewniane) produktów leczniczych niezgodny z obowiązującymi zasadami prawa może wiązać się z koniecznością poniesienia późniejszych konsekwencji.
centrum logistyczne
Author: Stockmann Group
Source: http://www.flickr.com
Należy również liczyć się z tym, że transport medykamentów w nieodpowiednich warunkach może prowadzić do różnorodnych zniszczeń transportowanego materiału, co będzie równoznaczne z poważnymi stratami pieniężnymi. Z tego powodu bardzo istotne jest, aby transportować leki (zobacz swiatleku) w odpowiednich pojazdach, odpowiednio zapakowane i w odpowiednich temperaturach. Dla bezpieczeństwa leków konieczna jest również prawidłowa wilgotność powietrza. W tym przypadku bardzo ważne jest posiadanie koniecznych urządzeń pomiarowych.
Pamiętajmy, iż nieodpowiednio przewożone leki mogą w sytuacji różnych uszczerbków zostać bezpośrednio skierowane do utylizacji, a to wiąże się z poważnymi stratami. Trzeba więc przestrzegać wszystkich obowiązujących przepisów. Dodatkowe informacje -> klijnij