Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/altruisticadventures.org/includes/menu.inc).

Stopery do uszu

Interesujące artykuły

O tym, że należy ochraniać oczy, a jak się pogarsza wzrok zacząć nosić okulary albo soczewki kontaktowe wie chyba każdy. Jednak niewiele osób ma świadomość tego, że również o słuch należy regularnie dbać, a dużo złych zachowań i nawyków mogą sprawić, że pewnego dnia człowiek przestaje dobrze słyszeć. Najczęstsze problemy z narządem słuchu są mało dostrzegalne, ponieważ zmiany zachodzą powoli i człowiek po prostu się do nich przyzwyczaja.
stopery do uszu 2
Author: Marcel van Schooten
Source: http://www.flickr.com
Jednak nie wyleczone w późniejszym okresie mogą spowodować trwałą głuchotę, a przecież najistotniejsze powinno być należyte zapobieganie sytuacjom, w których słuch mógłby zostać uszkodzony. Rzecz jasna całkowicie się nie da wykluczyć głośnych hałasów, ale ograniczenie głośnego słuchania muzyki czy stosowanie zabezpieczeń w czasie wykonywania pracy w dużym stopniu mogą spowolnić uszkodzenie narządu słuchu.Szczególnie duże znaczenie ma zredukowanie hałasu w zakładach pracy.

Interesują Cię przeróżnego rodzaju inne newsy (http://afterfit-catering.pl/)? Jeżeli tak, to przekieruj się na podaną witrynę i sprawdź, co dla Ciebie przygotowaliśmy. Będziesz usatysfakcjonowany.

W niejednym zawodzie praca będzie się wiązać z obsługą maszyny, która może hałasować. Regulacje prawa pracy regulują precyzyjnie, jakie są maksymalne natężenia hałasu w czasie wykonywania pracy, i pracodawcy bezwzględnie muszą je respektować. Jest wiele metod i sposobów ograniczenia poziomu hałasu na stanowiskach pracy. Można odpowiednio ustawić maszyny, zastosować lepsze ekrany i wyciszenia tak, aby jak najbardziej wyciszyć przyczyny dźwięków. Takie metody mogą w znacznym stopniu zmniejszyć poziom dźwięków, lecz zupełnie ich wyeliminowanie niekiedy możliwe nie będzie.

Dlatego też pracownicy, którzy muszą pracować w halach o podwyższonym hałasie posiadać muszą odpowiednią ochronę.

Jeżeli masz chęć uzyskać jeszcze inne informacje na ten temat, odkryj ponadto (https://centrumsella.pl/lekarze-specjalisci/) inne nasze witryny na podobny temat - one też są interesujące.

Wybór zabezpieczeń musi być uzależniony od źródła dźwięków i czasu, w jakim pracownik będzie wystawiony na jego działanie. Do najpopularniejszych metod ochrony narządu słuchu zaliczane są stopery do uszu Stopery to małe, zrobione najczęściej z pianki poliuretanowej zatyczki, które po wetknięciu w ucho rozprężają się, w ten sposób chroniąc narząd słuchu.