Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/altruisticadventures.org/includes/menu.inc).

Dbajmy o zdrowie - Nowoczesna, rozsądna suplementacja

Interesujące artykuły

Kiedyś nasze babki i prababki nie miały możliwości udawać się do lekarza ze wszystkimi swoimi chorobami. Same leczyły siebie i swoje rodziny naturalnymi metodami. Co najwyżej zasięgały rady jak dbać o zdrowie u lokalnej Babki. Nowoczesne leczenie często oparte jest o te same zioła i naturalne składniki naszych babek i prababek. To dzięki doświadczeniom, próbom, i błędom całych pokoleń naszych przodków czerpiemy dziś.
lekarz
Author: U.S. Department of Agriculture
Source: http://www.flickr.com
Aktualnie, jeżeli brak nam czasu czy też ochoty aby pochodzić po dzikich łąkach czy też leśnych polanach w poszukiwaniu ziółek (chociaż gorąco polecam!), można wyskoczyć do najbliższej apteki i tam zakupić niezbędne nam leki, nie tylko te wydawane na receptę.

Jeżeli tylko nie dolega nam nic poważnego, z powodzeniem możemy zasięgnąć wstępnej rady u magistra farmacji. Aptekarz chętnie służy nam radą: jak dbać o zdrowie, czy powie o profilaktyce zagrażających nam współczesnych chorób, na co niestety w obecnych czasach doktor pierwszego kontaktu nie ma wiele czasu.tabletki
Author: themostinept
Source: http://www.flickr.com
Farmaceuta może doradzić nam również jaka metoda nowoczesnego leczenia byłaby dla nas najbardziej odpowiednia.

Może nam zalecić np. kwas foliowy, którego niedobory należą do najczęściej występujących niedostatków ze wszystkich znanych witamin, a już bezwzględnie zażywać go muszą kobiety planujące i czekające potomka, bo deficyt kwasu foliowego u kobiety w ciąży bywają przyczyną powstania wrodzonych wad cewy nerwowej u u maleńkich dzieci.

Godny polecenia jest także olej z siemienia lnianego, ale tylko ten tłoczony na zimno i przechowywany w chłodziarce. Ewentualnie możemy kupić wspomniany olej w postaci kapsułek, muszą one być koniecznie w szklanym, ciemnym opakowaniu. Wspomniany olej jest idealnym źródłem NNKT, czyli Niezbędnych Nienasyconych Kwasów Tłuszczowych: Omega 3, Omega 6 i Omega 9 i do tego w oleju z siemienia lnianego wymienione kwasy występują w najbliższych ideałowi proporcjach! Ja często przy szukaniu lekarstw czy suplementów diety korzystam z takiej strony - apteka (więcej o oxalin)

Mają one niebagatelne znaczenie dla rozwijającego się mózgu naszych dzieci, wpływają znakomicie na układ nerwowy i hormonalny. Poza tym olej lniany poprawi stan skóry, włosów oraz paznokci mało tego - zapobiegnie nadwadze. Nie zapominajmy jednak, iż żadne suplementy nie są w stanie zastąpić zrównoważonego, racjonalnego sposobu odżywiania się i ogólnie zdrowego trybu życia.