Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/altruisticadventures.org/includes/menu.inc).

Co możemy w ośrodku miejskim, a co na wsi? Odwieczny dylemat rzeczywiście jest zbędny. A oto powód

Interesujące artykuły

Podobnie jak wyjeżdżamy na wieś, by odetchnąć od miejskiego zgiełku, tak samo wybieramy się do miasta, żeby coś załatwić. Takie właśnie kształtuje się to życie między wsią a miastem. Gdziekolwiek żyjemy znajdujemy się po jednej albo po drugiej stronie, ale zawsze mamy jakieś powody do narzekania, gdyż mieszkając na odludziu to chcielibyśmy być bliżej miasta, a gdy żyjemy w mieście pragniemy spokoju. Jak to wszystko pogodzić?

pokój hotelowy
Author: Schezar
Source: http://www.flickr.com
To identyczne zachowanie jak w sytuacji pogody. Gdy jest zima i już mamy dość mówimy, ażeby już się to skończyło, żeby już nastały ciepłe dni. No i później nastaje lato, cieszymy się aż do czasu, jak zaczynamy narzekać na zbyt wysoką temperaturę...Zdaje się, że jest to błędne koło, cokolwiek byśmy nie twierdzili i robili zawsze objawią się narzekania. Nie jest wiadome do końca, czy to polska cecha narodowa, czy najzwyczajniej taka już niestety jest natura ludzka. Porównując nasz umiarkowany klimat do na przykład klimatu, gdzie są dwie pory roku: sucha i mokra, to nie wiem czy jesteśmy w gorszej sytuacji.

U nas, chociaż pory roku powoli się zacierają jest jednakowoż duża różnorodność. Mamy właściwie gorące, a nawet upalne lato, cieplutką wiosnę, mroźną oraz śnieżną zimę. No i albo magiczną, albo ponurą jesień. Tam, gdzie jest jedynie pora sucha oraz deszczowa przez jedną część roku aż do znudzenia aura jest identyczna, w drugiej części roku podobnie, lecz tym razem ciągle pada deszcz. Czy byśmy wtedy nie narzekali? Podobnie jak ten cały konflikt między miastem i wsią. Ktoś żyje pod Wrocławiem i zdaje sobie sprawę, iż są sale konferencyjne Wrocław, galerie handlowe, urzędy, restauracje Wrocław też ma i bary, kina... Ale wrocławianin wtedy powie, że za to poza miastem, znajdują się pola, jest cisza i spokój. A to na pewno też jest ważne, bo na przykład noclegi w okolicy Wrocławia są bardzo w cenie. Zobaczrestauracja hotelowa
Author: Porto Bay Hotels & Resorts
Source: http://www.flickr.com
Tymczasem da się pogodzić to wszystko. Co to za kłopot wyskoczyć w weekend w inne miejsce. Ze wsi do miasta lub na odwrót. Mieszkając na wsi i chcesz wybrać się w weekend do teatru. Nic bardziej trudnego. Identycznie, jak mieszkasz w dużym mieście, to w weekend możesz planować wyjazd na łono natury. Może to i krótko taki weekend, no ale nie można nagle wyprowadzić w inne miejsce, więc trzeba się cieszyć z tego, co mamy.