Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/altruisticadventures.org/includes/menu.inc).

Przezorny zawżdy ubezpieczony - z jakiego powodu jest to takie istotne?

Interesujące artykuły

O ile w czasie urlopu zamyślasz sterować statkiem, jeździć konno, skakać z samolotu uprawiać sport wyczynowo, nurkować z urządzeniem oddechowym, wziąć udział w łowach, praktykować wysokogórską wspinaczkę, czy speleologię winieneś poszerzyć swój turystyczny pakiet ubezpieczeniowy o ubezpieczenie sporty ekstremalne. W razie, gdy wybierasz się na wycieczkę z biurem turystycznym, otrzymujesz na ogół podstawowy pakiet turystyczny, zwany standardowym. Komponuje się on zazwyczaj z ubezpieczeń od skutków nieszczęśliwych wypadków (NNW) i kosztów leczenia (KL).

ubezpieczenie - koło ratunkowe
Jeśli jednakże spędzasz urlop powiązany z ryzykiem, powinieneś dopłacić do ubezpieczeń ujętych w pakiecie podstawowym. W przypadku praktykowania sportów wyczynowych bądź sportów znacznego ryzyka koszta ubezpieczenia mogą zwiększyć się do 200 % w stosunku do ubezpieczenia standardowego.

Jest to zależne od oferty, zakresu jak też sumy ubezpieczenia, na którą się zdecydujesz, sprawdź Jednak dobrze jest to uczynić, ponieważ w razie wypadku ubezpieczenie obejmie też między innymi koszta akcji ratunkowej, poszukiwań przez służby ratownicze, w tym koszty śmigłowca. To ogromnie drogie akcje. Jak wynika z danych jednej z firm ubezpieczeniowych, koszt przewozu poszkodowanego narciarza z gór do szpitala to około 3 tys. euro.

Z kolei działania poszukiwawcze z użyciem helikoptera i wielu ratowników są to koszta rzędu kilkunastu tys. euro. Jeśli przeto jedziesz na ekskursję z biurem podróży oraz pragniesz praktykować tego typu sporty, poinformuj o tym biuro. Każdy zgodnie z prawem funkcjonujący touroperator musi swego klienta ubezpieczyć, także przedkładając mu polisę w związku z praktykowaniem sportów wyczynowych.

Zwykle biura same sugerują klientowi ubezpieczenie sportowe, względnie wymagają pisemnego oświadczenia, iż się z podobnej oferty rezygnuje, ponieważ np. wykupiło się ubezpieczenie w innym miejscu.

Jeśli interesuje Cię omawiana problematyka, to polecam przeczytać (http://www.schweitzerpolska.pl/pl/13/kontakt.html) pozostałe dane na ten wątek. Będą równie ciekawe i zapadną Ci w pamięć na długo.Polisę turystyczną możesz kupić niezwykle łatwo przez internet, bez wychodzenia z mieszkania. Gorzej jest, jeśli turysta wykupi w biurze turystycznym standardową usługę, zaś na urlopie zdecyduje się na uprawianie sportów wyczynowych po czym wydarzy się wypadek. Wtedy podróżny sam musi pokryć bardzo duże koszty pobytu w szpitalu.