Error message

  • Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in theme_table() (line 1998 of /var/www/vhosts/altruisticadventures.org/includes/theme.inc).
  • Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in theme_table() (line 2061 of /var/www/vhosts/altruisticadventures.org/includes/theme.inc).
  • Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/altruisticadventures.org/includes/menu.inc).

Pamiętaj o wyposażeniu obowiązkowym w ciągu górskich wędrówek!

Interesujące artykuły

Zaplanowanie każdej wycieczki nie może przeoczyć analizy obecnie posiadanego sprzętu. Do najważniejszych akcesoriów przynależą śpiwory a także plecaki. Rzecz jasna całość zależy od rodzaju planowanej wędrówki a także pogody.


Osprzęty takie jak śpiwory różnicują się sporą ilością parametrów. Po pierwsze ważna jest struktura. Widzi się rozwiązania typu mumia lub tradycyjne pledy. W wypadku mumii ma się do czynienia z rozwiązaniem zabudowanym, wyposażonym w formę kaptura. Jest to nad wyraz ważne, gdy pragnie się dobrze odgrodzić od zimna. Poza tym istotne będą atrybuty termiczne. W zależności od pogody można zdecydować się na rozmaite typy grubości. Niektóre modele zezwalają na komfortowy wypoczynek nawet, gdy temperatura zewnętrzna zmniejszy się poniżej zera stopni - . Oczywiście nie powinno się też zapominać o opcji skompresowania śpiwora – za sprawą tej funkcji nie będzie problemem transportować go w trakcie trudnych wypraw. Teraz trzeba przejść do kolejnego elementu którym będzie właściwy plecak.

Gdy chodzi o firmę Deuter plecaki oferowane przez nią wyróżniają się znakomitą jakością wykonania. Chociaż mają różne objętości, każdy z nich posiada liczne atuty. Różnicują się na przykład formą wentylacji pleców – nie wolno lekceważyć tego czynnika, ponieważ miewa on znaczny wpływ na komfort, szczególnie w ciągu letnich wędrówek. Poza tym wspomniane plecaki często są zaopatrzone w liczne uchwyty pomocnicze, które pozwalają na komfortowe transportowanie większych rzeczy takich jak na przykład czekany. By zapoznać się z katalogiem opisywanych artykułów, trzeba wprowadzić w przeglądarkę zwrot "Deuter plecaki" a zaprezentowane będą różnorodne warianty.


Trzeba przeznaczyć trochę czasu aby wytypować najbardziej odpowiedni – dlatego też tak ważne jest zdefiniowanie swoich wymagań. Nie zawsze możliwe jest wytypowanie towaru wszechstronnego – niekiedy trzeba podjąć decyzję na wiele plecaków.

Jeśli prezentowana kwestia Cię interesuje i musisz ją poznać głębiej, więcej przeczytasz tutaj - to nieco inny punkt widzenia na taką tematykę.

Jeden będzie doskonały na wycieczkę w góry, inny do używania w mieście. Opisywane używanie plecaka pozwoli nie jedynie na jak największą wygodę, ale też znacznie przeciągnie jego trwałość.