Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/altruisticadventures.org/includes/menu.inc).

Kilka porad o wyborze odpowiedniego ubioru na rowerową jazdę przy różnej pogodzie.

Interesujące artykuły

Jazda na rowerze jest jedną z najbardziej popularnych form aktywności fizycznej. Nie tylko doskonale wpływa na samopoczucie i kondycję, umacnia mięśnie i układ krwionośny, lecz dodatkowo daje ogromnie dużo przyjemności. Na rowerze można jeździć w zasadzie przez cały rok, nawet zimą bez problemów da się używać tego środka lokomocji.

koszulki do biegania
Author: Georgia National Guard
Source: http://www.flickr.com
Trzeba się jedynie dobrze przygotować do takiej jazdy, w pierwszej kolejności przez zastosowanie odpowiedniego ubioru. Jeżdżenie w chłodne, deszczowe dni bez należytego ubrania spowodować może wyziębienie organizmu, a w rezultacie przeziębienie albo nawet poważniejszą chorobę. Przede wszystkim trzeba przypilnować nakrycia głowy - przy nieodpowiednim jej zabezpieczeniu łatwo się może zdarzyć o kłótliwe do leczenia zapalenie zatok. Należy również pomyśleć o rękawiczkach, one z kolei będą podnosić wygodę jazdy i chronią przed odmrożeniem. Ważne jest również to, co się ubierze na korpus. Z kolei tutaj bardzo dobrze będą się sprawdzać różnego rodzaju kurtki bojówki męskie i koszulki, dzięki ich ubraniu można w dużym komforcie jeździć nawet kilka godzin dziennie - sprawdź: .

Kupując rowerowy ubiór należy przede wszystkim dostosować go do panującej pogody. Na ciepłe, letnie dni spokojnie powinny wystarczyć zwykłe koszulki rowerowe z nadrukiem.

Chcesz zobaczyć inne podobne praktyczne porady? Jeżeli tak, to zobacz tutaj buty new balance białe, a z pewnością nie odczujesz rozczarowania.

Wiele osób porusza się w zwykłych koszulkach z bawełny, ale nie jest to najlepszy pomysł. Są one mało przewiewne i dość długo wysychają, z tego też powodu nie są polecane dla osób które jeżdżą więcej. Porządne koszulki rowerowe wykonane są z szybko wysychających materiałów, wówczas nawet jeżeli się spoci, to pot szybko będzie odprowadzony z ciała.koszulka do biegania
Author: NIKE
Source: hurtowniasportowa.net
Są one dość obcisłe, przez co nie będą się łopotać podczas jazdy, a dodatkowo często będą mieć na plecach siateczkę dla jeszcze lepszej wentylacji - . Bardzo przydatne przy rowerowych koszulkach są tylne kieszenie. Można tam schować mapę, telefon czy kanapkę, doskonale sprawdzają się nawet przy krótkich wycieczkach. Na chłodniejsze dni sama koszulka raczej nie wystarczy, z tego też powodu trzeba ubrać specjalną rowerową bluzę lub kurtkę uszytą z odpowiednich materiałów.