Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/altruisticadventures.org/includes/menu.inc).

W jaki sposób nabrać motywacji do działania?

Interesujące artykuły

Obiecujesz sobie, iż tym razem naprawdę weźmiesz się za siebie? Pamiętaj, że najogromniejszym nieporozumieniem jest myśl: „zacznę od jutra”. Toteż już dziś spróbuj wprowadzić w życie długookresowe zmiany! Jak to uczynić by zmotywować się do działania? Co może nam w tym pomóc Co nam stoi na przeszkodzie w dokonaniu celu? Jak się zmotywować?

ćwiczenia
Author: Gary Bembridge
Source: http://www.flickr.com
Podejmując decyzję o wdrożeniu w nasze życie poważnych zmian (dla przykładu: przejście na zdrową dietę czy rozpoczęcie ćwiczeń) frapujemy się kiedy będzie idealny na to moment. Niespodziewanie na drodze do realizacji przedtem przewidzianego celu pojawia się bezdno przeszkód. Jaki jest tego powód? Wedle badaczy duży wpływ mają na to geny, dlatego poniektórzy z radością biegają prosto z pracy na siłownię, tudzież pozostali wręcz na odwrót – popołudnia najentuzjastyczniej spędzają na kanapie z pilotem w dłoni. Jednak brak genetycznych uwarunkowań mobilizujących do aktywności fizycznej nie powinien stanowić dla nas wykrętów. Potrzebujemy jedynie nieco motywacji.Według psychologów motywacja to stan gotowości do podjęcia wyznaczonych działań w celu osiągnięcia wyczekiwanego celu. Warto zaznaczyć, iż kiedy pragniemy wprowadzić w życie zmiany, przykładowo zacząć się odchudzać lub ćwiczyć, potrzebna jest motywacja wewnętrzna, a więc wynikająca z własnych potrzeb. Jeżeli będzie ona pochodziła z zewnątrz i na przykład wypływała z nacisków ze strony otoczenia, to dużo trudniej będzie nam wytrwać w zamiarach.

ćwiczenia fitness
Author: Anders Eriksson
Source: http://www.flickr.com
Jak więc zmobilizować się do treningów? Najważniejsze jest nasze nastawienie i wiara w to, iż uda nam się sfinalizować plany. W związku z tym już na początku winniśmy wyznaczyć sobie konkretne, mierzalne cele. Zamiast bardzo ogólnego „schudnę” określmy konkretne cele, na przykład scharakteryzujmy ile centymetrów w pasie pragniemy utracić i w jakim okresie. Jeżeli naszym założeniem jest lepsza forma, spróbujmy zaplanować, ile kilometrów na bicyklu będziemy w stanie pokonać w przeciągu godziny. Najlepiej określmy sobie mierzalne, ale również realne cele.

Miejmy na uwadze, iż taki projekt powinien mieć charakter długookresowy. Nie oczekujmy natychmiastowych efektów, gdyż zwykle są one nietrwałe. Jednym z najsilniejszych motywacji do przemian jest zmiana pracy, albowiem wytrąca nas z utartego rytmu życia. Podtrzymanie motywacji na dużym poziomie nie jest łatwe. Stąd przez cały czas musimy wizualizować sobie cel, a również zadbać o ponadprogramową mobilizację.