Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/altruisticadventures.org/includes/menu.inc).

Co trzeba zobaczyć na Krecie? Jakiego rodzaju atrakcje oferuje ta wyspa? Jakie powinny być obowiązkowe punkty w czasie zwiedzania?

Interesujące artykuły

Kreta, czyli największa z greckich wysp wyróżnia się bogatą przeszłością jak i kulturą. Na Krecie dobrze jest obejrzeć najpiękniejsze jak i słynne pałace minojskie, zabytki weneckie jak również tureckie czy oczywiście piękne plaże, góry oraz jaskinie.

Wyspa doskonale wygląda wiosną, kiedy pokrywa ją świeża zieleń i kwitną kwiaty, zaś góry pokryte są śniegiem. Ilość atrakcji powoduje, że trudno podjąć decyzję, co lepiej zwiedzić podczas kilkudniowego wyjazdu. Na pewno dosyć istotną barierą, która poważnie utrudnia poruszanie się po wyspie, są wysokie pasma górskie. Rozciągają się one poprzez całą szerokość wyspy, natomiast największym szczytem jest Psiloritis, jaka ma 2456 metrów n.p.m.

Jeżeli masz chęć dowiedzieć się większą ilość wiadomości na opisywany tutaj temat, to użyj źródła (http://www.noclegidlafirm.pl/lodz/oferta-16/dom-pod-modrzewiem-ul-standego-5.html) zaprezentowanych w zbliżonym tekście.

Wąwozami ciągną się drogi i ogromne ilości zakrętów, natomiast wzdłuż północnej części Krety bez problemu możemy poruszać się główną drogą, jaka łączy największe miejscowości.
tradycja grecka
Author: Thomas Kyratzis
Source: http://www.flickr.com
Bardzo popularne są wyjazdy z Polski, najbardziej Kreta all inclusive last minute (więcej ofert). Z pewnością warto zwiedzić ruiny starożytnych miejsc, jak Aptera oraz Gortyna. Spore wykopaliska są w takich miejscach dostępne do bezpłatnego zwiedzania. W czasach największej świetności w tym antycznym mieście mieszkało mniej więcej dwadzieścia tysięcy ludzi. W czasie badań archeologicznych odkryto tu między innymi ruiny, jakie pochodzą z czasów hellenistycznych, dorycką świątynie Demeter oraz Persefony czy rzymskie cysterny i łaźnie. Trzeba zobaczyć Lagunę Balos. Jest tam spokojnie, gdyż miejsce to nieosiągalne jest dla autokarów czy autobusów. Najłatwiej tutaj dostać się drogą morską - statkiem z Kissamos. Możemy także dojechać autem, lecz wyprawa zajmuje długo i wymaga odwagi.A to dlatego, że jest tam wąska i momentami stroma droga, jaka przebiega wzdłuż morskiego klifu, nie ma tam żadnych barierek. Największy zabytek to na pewno pałace minojskie w Knossos, Fajstos oraz Malii. Są to ruiny pałaców, jakie pochodzą z 2000-1400 roku p.n.e. z okresu minojskiego. W okresie wielkiego rozkwitu na terenie wielkiego pałacu oraz w jego okolicach mieszkało tam około dziesięć tysięcy osób. Bez wątpienia warto wybrać się na Kretę, wspomniane atrakcje są jednymi z wielu, można tam ujrzeć o wiele więcej. Jeśli chcielibyśmy tanią wycieczkę, to najlepiej skorzystać z opcji wycieczki all inclusive (Sprawdź ofertę na wycieczki all inclusive). Jest to na pewno wygodna opcja, gdyż nie musimy myśleć o zapewnieniu podczas wyjazdu wyżywienia lub też noclegów na własną rękę.