Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/altruisticadventures.org/includes/menu.inc).

Odpowiednia suplementacja oraz aktywność fizyczna kluczem do długowieczności

Interesujące artykuły

Żyjemy w świecie, w jakim codziennie oddajemy się olbrzymiej ilości obowiązków. Niekończący się stres, siedzący tryb życia, praca przy komputerze mogą mieć bardzo zły wpływ na nasz humor a w konsekwencji na własne zdrowie. Należy zatem zatroszczyć się o siebie już teraz.
dobry wzrok
Author: http://www.sxc.hu
Source: http://www.sxc.hu
Niezmiernie istotną sprawą dla naszego zdrowia jest adekwatna ilość różnego rodzaju ćwiczeń a również właściwa dieta. Niektóre badania, zalecające 30 minut codziennej aktywności, do której można włączyć choćby spacer mówią, iż ma ona pozytywny wpływ na nasze zdrowie. A pamiętając znane powiedzenie, sprawność fizyczna wpływa również ogólne samopoczucie. W środowisku w jakim sporą ilość czasu spędzamy przed ekranami komputerów oraz telefonów narażamy nasz wzrok na bardzo szkodliwe, sztuczne światło emitowane z tych urządzeń. W konsekwencji borykamy się z coraz częstszymi problemami z oczami, zaczynając od problemów z ostrością widzenia aż po całkowity astygmatyzm. Na całe szczęście w przypadku astygmatyzmu ratunkiem mogą okazać się soczewki toryczne, które znacząco zwiększają komfort widzenia . Warto jednak pamiętać także o tym żeby właściwie zadbać o środowisko pracy, nakładać specjalne filtry, robić sobie częste przerwy. Dzięki właściwej higienie pracy soczewki toryczne nie będą nam potrzebne w dłuższej perspektywie.

Jeśli chodzi o dietę, to powinna ona być dobrze zbilansowana oraz dobrana do potrzeb. Warto zrobić sobie także kompleksowe badania aby sprawdzić których witamin i mikroelementów nam brakuje aby móc je w późniejszym czasie uzupełnić poprzez właściwą dietę. Dodatkową pomocą okazują się tutaj suplementy diety jak np.: Mumio-Shilajit czy też Gaviscon. Ten pierwszy doskonale wpływa na układ kostny, wzmacniając go i poprawiając jego możliwości wchłaniania wapnia.Gaviscon z kolei przyda nam się kiedy dolega nam uporczywa zgaga - czyli dość powszechny problem, wywolany między innymi niewłaściwą dietą (Gaviscon działa natychmiast). Mumio-Shilajit polecany jest dla osób z problemami kostnymi lecz również dla sportowców, dla których mocne oraz zdrowe kości a także elastyczne stawy to bardzo ważna kwestia. Jeśli nasz organizm jest ogólnie osłabiony z przemęczenia a także braków potrzebnych mikto i makroelementów narażony jest na przeróżne infekcje takie jak infekcje jamy ustnej. Kiedy dotknie nas problem pleśniawek to polecany jest preparat Aphtin, który świetnie radzi sobie z takimi problemami.