Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/altruisticadventures.org/includes/menu.inc).

W zgodzie ze światem

Interesujące artykuły

We współczesnych czasach człowiek jest ciągle zestresowany. Nieustannie musi za czymś podążać, jeżeli nie chce pozostać w tyle. Stres i przemęczenie odbijają się na naszym zdrowiu i samopoczuciu, co z kolei powoduje stres i tak koło się zamyka. Nic więc dziwnego, że poszukujemy różnych rozwiązań na to, by ograniczyć napięcie i złe emocje. Jednym z rozwiązań jest joga Wrocław, Kraków, Warszawa to nie jedyne obszary, gdzie jej popularność z każdym rokiem znacznie wzrasta.
joga
Author: Amy
Source: http://www.flickr.com
Z jakiego powodu ludzie uprawiają jogę? Co takiego nam ona daje? Najważniejsze jest szczególnie to, że joga wrocław skutecznie uodparnia organizm zarazem pod względem fizycznym, jak i psychicznym. Ćwiczenia które się wówczas wykonuje doskonale poprawiają krążenie, a tym samym mają zbawczy wpływ na cały organizm. Nie bez znaczenia jest także oczywiście rozciąganie mięśni, dzięki czemu organizm skutecznie się odpręża.Jednak ćwicząc asany nie polepszamy jedynie sprawności fizycznej i odporności – przede wszystkim uwalniamy ciało od stresu i napięcia. Joga ma dobry wpływ na układ nerwowy – ćwiczenia uspokajają i pozwalają osiągnąć równowagę. Człowiek się odpręża, uwalnia od nieprzyjemnych emocji i przede wszystkim duchowo wycisza. Kontrola nad swoim ciałem i fachowe opanowanie technik relaksacyjnych to pierwszy krok do osiągnięcia oczekiwanych rezultatów.


Jeśli chodzi o jogę niezwykle ważna jest koncentracja – z jednej strony jest ona konieczna, jeśli chcemy uzyskać odpowiednie samopoczucie, z drugiej zaś jest w jodze wzmacniana dzięki czemu proces odnowienia może trwać nieustannie. Końcowym efektem jogi jest nie tylko skupienie, pozytywny nastrój i relaks, ale także niezwykle ważne – jeśli nie najważniejsze – poczucie jedności ze światem i innymi ludzi. Ćwiczenia w jodze to błogosławieństwo dla duszy i ciała, bo zespalają nas z otoczeniem, rozumiemy je i czujemy, że i ono rozumie nas. Harmonia ze światem jest niezwykle ważna, niemniej aby była możliwa musimy przede wszystkim być zgodni z samym sobą.

Wydaje się, że stres i zmęczenie w dzisiejszym świecie są nieuniknione, jednakże pewne jest, że możemy je zawsze kontrolować. Nie jest to bez wątpienia łatwa sztuka i wymaga od nas wysiłku – a może nie tyle wysiłku, co po prostu zaangażowania.