joga

Interesujące artykuły

Jak osiągnąć duchową harmonię

Joga, praktyka jogi
Author: http://www.sxc.hu
Source: http://www.sxc.hu
W zdrowym ciele zdrowy duch, jak twierdzili starożytni. I z dawnych czasów pochodzi starożytna dyscyplina, jaką jest joga. Polega ona na usprawnianiu tak samo ciała, jak i ducha w sharmonizowany sposób w przekonaniu, że obie te dziedziny są ze sobą mocno powiązane i wpływają na siebie organicznie. Dla tych, których zainteresowanie budziłaby szkoła jogi Wrocław zdaje się być doskonałym miastem. To serdeczne i ożywione miasto z chęcią przyjmuje zarówno badaczy bogactw duchowości, jak i osoby troszczące się o kondycję fizyczną. Joga jest bowiem fantastyczną metodą dla obu tych spraw.

Sport oraz wypoczynek - przepis na sukces

ćwiczenia body workout
Author: Erik Nomm
Source: http://www.flickr.com
Rekreacja to działania zarówno proste i mało intensywne pod względem wysiłku fizycznego, jak i przedsięwzięcia doraźnie odnawiające, trochę pobudzające system psychosomatyczny człowieka przebywającego w warunkach ograniczonej działalności fizycznej.

Dlaczego ruch to same korzyści

joga
Author: Odyssey ClubHotel Wellness & SPA
Source: Odyssey ClubHotel Wellness & SPA
Regularnie ćwiczenia fizyczne są bardzo istotne dla naszego lepszego samopoczucia.Każdego dnia siedzimy w pracy średnio przez 10 godzin, przeważnie za biurkiem. Tymczasem ruch jest wrodzoną cechą człowieka. Stąd w dzisiejszych czasach do najczęściej spotykanych kłopotów ze zdrowiem należą zwyrodnienia kręgosłupa, a także problemy z krążeniem. Wielogodzinne siedzenie powoduje, że ugniatamy nasze jelita, dlatego często kończy się to zaburzeniem ich perystaltyki.

W zgodzie ze światem

joga
Author: http://www.sxc.hu
Source: http://www.sxc.hu
W dzisiejszych czasach człowiek jest ciągle zestresowany. Wciąż musi za czymś gonić, jeśli nie chce zostać w tyle. Stres i zmęczenie odbijają się na ludzkim zdrowiu i samopoczuciu, co jest powodem stresu i tak powstaje błędne koło. Nic zatem dziwnego, że poszukujemy przeróżnych sposobów na to, by się uspokoić i odprężyć. Jednym z rozwiązań jest joga Wrocław, Kraków, Warszawa to nie jedyne miasta, gdzie jej popularność z każdym rokiem mocno wzrasta.

Co tak naprawdę daje regularne pływanie dla zwykłej kobiety?

kobieta z dzieckiem na basenie
Author: Michael Bentley
Source: http://www.flickr.com
Serdecznie polecam regularne pływanie na basenie, bo w sumie nie ma za wielu ciekawszych form aktywności sportowej. Według mnie bardzo często sądzimy, że regularne pływanie jest niby faktycznie efektywne, dające świetne efekty, ale jakby nie patrzeć ciężkie na dłuższy czas. Najzupełniej nie mogę się z tym zgodzić. Chociaż nie mam większej formy, i tak bardzo często sytuacja jest taka, iż nie chce mi się wyjść z pływalni. Pływanie jest bardzo wciągające!