joga

Interesujące artykuły

Jak osiągnąć duchową harmonię

Joga, praktyka jogi
Author: http://www.sxc.hu
Source: http://www.sxc.hu
W zdrowym ciele zdrowy duch, jak pisali starożytni. I z antycznych czasów pochodzi starożytna dyscyplina, jaką jest joga. Polega ona na rozwijaniu zarówno ciała, jak i umysłu w sharmonizowany sposób w wierze, że obie te sfery są ze sobą silnie połączone i wpływają na siebie organicznie. Dla tych, których zainteresowanie budziłaby szkoła jogi Wrocław zdaje się być świetnym miastem. To otwarte i energicznie miasto ochoczo przyjmuje tak badaczy wyższej duchowości, jak i osoby troszczące się o kondycję fizyczną. Joga jest bowiem genialną metodą dla obu tych spraw.

Dlaczego ruch to same korzyści

joga
Author: Odyssey ClubHotel Wellness & SPA
Source: Odyssey ClubHotel Wellness & SPA
Brak ćwiczeń fizycznych może prowadzić do problemów ze zdrowiem.Każdego dnia siedzimy w pracy średnio przez 8 godzin, przeważnie przed komputerem. Tymczasem organizm człowieka nie jest przyzwyczajony do pozostawania cały czas w tej samej pozycji. Dlatego też obecnie do najczęstszych problemów ze zdrowiem należą wad postawy, a także problemy z krążeniem. Wielogodzinne siedzenie powoduje, że ugniatamy nasze jelita, dlatego zazwyczaj kończy się to zaburzeniem ich perystaltyki.

Sport oraz wypoczynek - przepis na sukces

ćwiczenia body workout
Author: Erik Nomm
Source: http://www.flickr.com
Odpoczynek to czynności zarówno proste i mało obfite pod względem wysiłku cielesnego, jak i działania doraźnie odświeżające, trochę pobudzające ustrój psychosomatyczny człowieka egzystującego w warunkach obniżonej działalności cielesnej.

Co tak naprawdę daje regularne pływanie dla zwykłej kobiety?

kobieta z dzieckiem na basenie
Author: Michael Bentley
Source: http://www.flickr.com
Gorąco polecam regularne pływanie na basenie, ponieważ tak naprawdę nie ma za wielu ciekawszych form aktywności fizycznej. Moim skromnym zdaniem bardzo często wychodzimy z założenia, że częste pływanie jest niby w istocie efektywne, dające bardzo dobre efekty, lecz jakby nie patrzeć trudne na dłuższy okres czasu. W zupełności nie zgadzam się z tym. Choć nie posiadam odpowiedniej formy fizycznej, i tak często jest tak, iż nie chce mi się wyjść z pływalni. Pływanie uzależnia!

W zgodzie ze światem

joga
Author: http://www.sxc.hu
Source: http://www.sxc.hu
W dzisiejszych czasach człowiek jest wciąż zestresowany. Wciąż musi za czymś gonić, jeśli nie chce pozostać w tyle. Stres i zmęczenie odbijają się na ludzkim zdrowiu i samopoczuciu, co jest powodem stresu i tak koło się zamyka. Nie dziwi zatem, że ludzie szukają przeróżnych sposobów na to, by ograniczyć napięcie i negatywne emocje. Jednym z rozwiązań jest joga Wrocław, Gdańsk, Warszawa to nie jedyne miasta, gdzie jej popularność z każdym rokiem mocno wzrasta.