joga

Interesujące artykuły

Jak osiągnąć duchową harmonię

Joga, praktyka jogi
Author: http://www.sxc.hu
Source: http://www.sxc.hu
W zdrowym ciele zdrowy duch, jak mawiali nasi przodkowie. I z najdawniejszych czasów pochodzi dziejowa dyscyplina, jaką jest joga. Polega ona na usprawnianiu zarówno ciała, jak i ducha w harmonijny sposób w wierze, że obie te sfery są ze sobą trwale powiązane i wpływają na siebie organicznie. Dla tych, których zainteresowanie budziłaby szkoła jogi Wrocław zdaje się być doskonałym miastem. To serdeczne i żywe miasto ochoczo przyjmuje zarówno poszukiwaczy bogactw duchowości, jak i osoby troszczące się o kondycję fizyczną. Joga jest przecież wspaniałą metodą dla obu tych rzeczy.

W zgodzie ze światem

joga
Author: http://www.sxc.hu
Source: http://www.sxc.hu
W obecnych czasach człowiek jest wciąż zestresowany. Nieustannie musi za czymś podążać, o ile nie chce zostać w tyle. Stres i wyczerpanie odbijają się na naszym zdrowiu i samopoczuciu, co jest powodem stresu i tak powstaje błędne koło. Nie dziwi więc, że ludzie szukają rozmaitych rozwiązań na to, by ograniczyć napięcie i złe emocje. Jednym ze sposobów jest joga Wrocław, Kraków, Warszawa to nie jedyne obszary, gdzie jej popularność z każdym rokiem mocno wzrasta.

Sport oraz wypoczynek - przepis na sukces

ćwiczenia body workout
Author: Erik Nomm
Source: http://www.flickr.com
Odpoczynek to czynności zarówno proste i niewiele obfite pod względem wysiłku fizycznego, jak i działania doraźnie odświeżające, lekko pobudzające system psychosomatyczny człowieka egzystującego w warunkach obniżonej działalności cielesnej.

Dlaczego ruch to same korzyści

joga
Author: Odyssey ClubHotel Wellness & SPA
Source: Odyssey ClubHotel Wellness & SPA
Regularnie ćwiczenia fizyczne są bardzo istotne dla naszego lepszego samopoczucia.Każdego dnia siedzimy w pracy średnio przez 10 godzin, przeważnie za biurkiem. Tymczasem ruch jest wrodzoną cechą człowieka. Stąd w dzisiejszych czasach do najczęściej spotykanych kłopotów ze zdrowiem należą zwyrodnienia kręgosłupa, a także problemy z krążeniem. Wielogodzinne siedzenie powoduje, że ugniatamy nasze jelita, dlatego często kończy się to zaburzeniem ich perystaltyki.

Co tak naprawdę daje regularne pływanie dla zwykłej kobiety?

kobieta z dzieckiem na basenie
Author: Michael Bentley
Source: http://www.flickr.com
Serdecznie polecam regularne pływanie na basenie, bo w sumie nie ma za wielu ciekawszych form aktywności sportowej. Według mnie bardzo często sądzimy, że regularne pływanie jest niby faktycznie efektywne, dające świetne efekty, ale jakby nie patrzeć ciężkie na dłuższy czas. Najzupełniej nie mogę się z tym zgodzić. Chociaż nie mam większej formy, i tak bardzo często sytuacja jest taka, iż nie chce mi się wyjść z pływalni. Pływanie jest bardzo wciągające!