Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/altruisticadventures.org/includes/menu.inc).

Masaż ciała robiony przez fizjoterapeutę może być panaceum na wszelkie bolączki

Interesujące artykuły

Masaż całego ciała to jeden z zabiegów leczniczych wykonywanych u fizjoterapeuty poza różnorodnymi ćwiczeniami i naświetleniami. Naświetlania sprawdzają się po złamanych kończynach - na przykład po złamaniu ręki w odcinku łokciowym i wielodniowym noszeniu jej w gipsie, tego rodzaju zabiegi mogą wesprzeć proces rehabilitacji. Oddziałują one bowiem rozgrzewająco na kości łokciowe, a w ten sposób ręka staje się bardziej swobodna i można robić nią rozmaite ćwiczenia , które mają na celu przywrócić jej pełną sprawność.

rehabilitacja
Source: http://sxc.hu/
Naświetlania są pomocne także w sytuacji występowania bólów kręgosłupa związanych z przebiegiem różnych chorób czy też spowodowanych wypadkiem komunikacyjnym, podczas którego dany odcinek kręgosłupa został nadszarpnięty - spójrz na to. Dobrym wsparciem dla wykonywania naświetleń kręgosłupa jest jego masaż realizowany przez doświadczonego fizjoterapeutę. Wprawdzie różnego typu masaże wykonywane są w różnego typu salonach kosmetycznych i salonach masażu, jednakże fizjoterapeuta wykonuje masaże typowo lecznicze, które rzeczywiście mogą pomóc przy bólach kręgosłupa. Warto wspierać je przez ćwiczenia fizyczne.Różnego typu ćwiczenia fizyczne mogą być robione zarazem w domu, jak i na salach ćwiczeń zlokalizowanych w rozmaitych przychodniach, więcej na ten temat . Najlepiej wykonywać ćwiczenia fizyczne pod okiem fizjoterapeuty. Będzie on mógł dobrać zestaw ćwiczeń do istniejącego urazu. Najczęstsze są oczywiście ćwiczenia kręgosłupa, ale też ćwiczenia co do kończyn, mięśni i stawów. Poza masażem pleców fizjoterapeuta wykonuje również masaż poszczególnych kończyn i szyi.

salon masażu
Author: Bosque Village
Source: http://www.flickr.com
Istotne jest, żeby po takim masażu pacjent nie wyziębiał się, tylko natychmiast udał się do domu i tam podtrzymywał rozgrzewający efekt masażu. W ten sposób taki masaż będzie jeszcze skuteczniejszy, a jego efekty będą odczuwalne na dłużej. Skuteczny fizjoterapeuta jest w stanie także nauczyć swojego pacjenta, jak może on masować sobie samodzielnie kolana, czy plecy. Przekaże mu także książeczkę z wykazem różnych ćwiczeń, a nawet spotka się z bliskimi pacjenta by pouczyć ich, jak powinni wspierać postęp rehabilitacji u takiej osoby.