ćwiczenia

Interesujące artykuły

Spacery z kijkami dobre dla kondycji

nordic walking
Author: Nujotajiem.lv Palki.lv
Source: http://www.flickr.com
Ostatnio chętnie wybieranym typem aktywności jest nordic walking. Można stwierdzić, że dzięki popularności tej dyscypliny spacery mają całkowicie inny wymiar niż to było kiedyś. Dzięki tej dyscyplinie czerpie się wszystkie korzyści wypływające z normalnego spaceru, połączone z innymi korzystnymi następstwami dla organizmu człowieka. Niektórym może się wydawać, że nordic walking pasuje jedynie do emerytów i jedynie oni wybierają ją na co dzień. Jest to jednak nieprawda, chodzenie z kijkami może być dobrą formą spędzania wolnego czasu dla każdej osoby. Warto dodać, że podczas tego rodzaju wycieczek spala się dwa razy więcej kalorii niż w przypadku zwykłego spaceru. Dzieje się tak, ponieważ w tym specyficznym chodzie wykonuje się również charakterystyczne ruchy rąk, zbliżone jak przy biegach narciarskich.

Kiedy dobrze jest stosować odżywki ?

aminokwasy bcaa
Author: fbb.pl
Source: fbb.pl
W ostatnich latach coraz więcej ludzi w naszym kraju zaczęło uczęszczać na profesjonalne siłownie albo też urządzać nieco bardziej amatorskie miejsca tego typu we własnych domach. Jest to oczywiście świetna wiadomość, gdyż coś takiego oznacza po prostu, że całe mnóstwo ludzi pasjonuje się aktywnym trybem życia i usiłuje troszczyć się o swój organizm oraz sylwetkę, co w każdym przypadku jest czymś godnym pochwały. Z drugiej jednak strony musimy wspomnieć o tym, że sporo ludzi nie zabiera się za te kwestie we właściwy sposób, przede wszystkim od pierwszych chwil przyjmując szereg niezbyt prawdziwych założeń, co znacznie utrudnia im uzyskanie rzeczywiście zadowalających rezultatów w czasie wykonywania takich ćwiczeń.

Kształtowanie masy mięśniowej - kilka informacji

mięśnie
Author: Butz.2013
Source: http://www.flickr.com
Według obserwacji ekspertów, jednym z najprężniej kształtujących się sektorów gospodarczych w naszym kraju jest branża fitness. Ludzie coraz w większym stopniu dbają o swoje zdrowie. Przez informacje w mediach coraz więcej osób poszerza swoją świadomość i woli działać profilaktycznie dbając o swoja tężyznę fizyczną zamiast później ponosić kolosalne koszty leczenia. Jedną z popularniejszych form dbania o swoja kondycję jest trening na siłowni. Występuje wiele form takiego treningu tzn. w trakcie pobytu w siłowni robimy ćwiczenia na masę, ćwiczenia na rzeźbę czy ćwiczenia redukujące tłuszcz.

Masaż ciała robiony przez fizjoterapeutę może być panaceum na wszelkie bolączki

masaż
Author: TijsB
Source: http://www.flickr.com
Masaż całego ciała jest jednym z zabiegów leczniczych robionych u fizjoterapeuty oprócz rozmaitych ćwiczeń i naświetlań. Naświetlania sprawdzają się po złamaniach kończyn - przykładowo po złamaniu ręki w łokciu i kilkutygodniowym noszeniu jej w gipsie, naświetlania mogą wspomóc proces rehabilitacji. Działają one bowiem rozgrzewająco na kości łokciowe, a w ten sposób ręka jest bardziej swobodna i można robić nią różne ćwiczenia , które mają na celu przywrócić jej pełną sprawność.

Co jest tak naprawdę najistotniejsze przy zrzucaniu wagi?

Kriolipoliza, czyli odchudzanie na zimno
Author: www.sxc.hu
Source: www.sxc.hu
Ludzie są czasami skomplikowani. Choć niby pragną ładniej się prezentować, schudnąć, całkiem znacznie, to w wielu przypadkach najzwyczajniej wmawiają sobie, iż schudnięcie nie jest realne, ponieważ i tak za wszystko odpowiada DNA. Najzupełniej chybione myślenie - przecież kiedyś naprawdę nie było tylu "grubasów" co obecnie.

Jeżdżenie samochodem – o czym koniecznie trzeba pamiętać w temacie zdrowia kierowcy?

kierowca
Author: Alexander Nie
Source: http://www.flickr.com
Osoby, które pragną zdobyć prawo jazdy zobowiązane są wcześniej przejść badania lekarskie. Badania lekarskie odnoszą się nie tylko do osób, które planują dopiero zrobić prawo jazdy, ale również kierowców, którzy już są jego posiadaczami. Ten ostatni obowiązek dotyczy kierowców zawodowych. Badania kierowców obejmują także badania psychologiczne. Badania kierowców, które wykonuje posiadający określone uprawnienia psycholog transportu składają się z dwóch części.

Jak spalić tłuszcz łatwo i bezpiecznie dla zdrowia?

dieta kulturystyczna
Author: MattysFlicks
Source: http://www.flickr.com
Letnia pogoda wpływa na mnogie rzesze mężczyzn, aby wyjść z przed telewizora i dopiąć swoją sylwetkę do prawidłowego poziomu. Pozbycie się zimowych kilogramów jest pierwszym momentem drogi do zrealizowania wartościowego celu, którym jest bycie w formie.

W jaki sposób aktywność fizyczna uprawiana systematycznie ma wpływ na utrzymanie prawidłowego stanu zdrowia

nordic walking
Author: Nordwalk
Source: Nordwalk
Zdrowie, to oczywiście wartość najwyższa dla każdego z nas. Można aktualnie niestety niekorzystnie oddziaływać na stan swojego zdrowia, na przykład przez nieodpowiednie odżywianie się, brak ruchu fizycznego itp. Należy postarać się o to, by stan zdrowia pozwalał nam przez jak najdłuższy czas w pełni korzystać z radości życia, a w starszym wieku po prostu unikać groźnych chorób, jakich w aktualnej cywilizacji jest coraz więcej.

Potrzeby organizmu a prawidłowo dopasowane ćwiczenia

jogging na plaży
Author: Thomas Rousing
Source: http://www.flickr.com
Metod odchudzania jest tyle, ile jest odchudzających się. Nie warto jednak próbować samodzielnie pozbyć się niepożądanej warstwy tłuszczu, bo możemy narobić sobie sporych kłopotów. Głównie trzeba poznać wymagania swojego organizmu, aby rozpocząć właściwie dobrane ćwiczenia na odchudzanie.

Pages