Jaki miejscami Ziemia Kłodzka zachęca turystów, najbardziej popularne atrakcje warte odwiedzenia w tym regionie

Interesujące artykuły

Jednym z ciekawszych turystycznie regionów naszego kraju jest Kotlina Kłodzka. Nie jest ona rozległa obszarowa, tak naprawdę w większość miejsc można łatwo dojechać albo rowerem, autem czy za pomocą dobrze rozbudowanej komunikacji. Jednak jest to teren dość bogaty w różnego rodzaju atrakcje historyczne, rozrywkowe i przyrodnicze, że w każdym roku odwiedzają go setki tysięcy turystów.

Ziemia Kłodzka to także miejsce wykorzystywane w leczeniu różnych chorób, kilka uzdrowisk i blisko trzydzieści sanatoriów najlepiej świadczą o jakości tego rejonu. Jedną z najpopularniejszych atrakcji Kotliny Kłodzkiej są Błędne Skały i Szczeliniec w Górach Stołowych. Oba te miejsca wyglądają jakby pochodziły z jakiegoś innego świata, a odwiedzenie ich dostarcza niezapomnianych wrażeń. Dużo rozrywek znajdą też dzieci, na pewno chętnie odwiedzą one Muzeum Zabawek, Park Dinozaurów oraz Jaskinię Niedźwiedzią. Z pewnością tym rejonem kraju będą zachwyceni miłośnicy aktywnego trybu życia, liczne trasy rowerowe, piesze, a w zimie trasy narciarskie dadzą wiele przyjemności i relaksu.

góry
Author: Erik Wilde
Source: http://www.flickr.com
Pomimo, że Kotlina Kłodzka nie jest rozległa powierzchniowo, to jednak liczba atrakcji powoduje, że raczej się nie da wszystkiego zobaczyć podczas jednego przedpołudnia. Najlepszym rozwiązaniem tego problemu są bardzo liczne kotlina kłodzka noclegi, w jakich da się wygodnie i niedrogo zatrzymać się na czas zwiedzania tego uroczego miejsca. Baza noclegów w tym regionie jest dość dobrze rozwinięta, do dyspozycji turystów jest sporo prywatnych pokoi, pensjonatów i hoteli, więc każdy bez żadnego problemu powinien zarezerwować coś odpowiedniego do finansowych możliwości i wymagań .Generalnie duża część noclegów będzie do znalezienia w najpopularniejszych miejscowościach, typu Kudowa Zdrój, Polanica Zdrój czy Kłodzko. Tam też trzeba się liczyć z trochę wyższymi cenami, więc jeśli ktoś będzie chciał znaleźć coś tańszego, w spokojnym miejscu, to z pewnością dobrym pomysłem mogą być przykładowo duszniki zdrój noclegi. Miejscowość ta stanowi doskonałą bazę wypadową, a równocześnie zapewnia przyjemny, wygodny wypoczynek (przejdź do Ruszaj w Polskę)..