Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/altruisticadventures.org/includes/menu.inc).

Olej lniany budwigowy fantastycznym sposobem na zachowanie dobrego zdrowia

Interesujące artykuły

Jeśli zdrowie stawiasz na pierwszym miejscu, na pewno bezustannie poszukujesz metod na jego poprawę. Każdy z nas chce zawsze czuć się dobrze oraz nie cierpieć na różnorakie schorzenia. Pomóc w tym może olej lniany budwigowy, jaki ma rewelacyjne właściwości, więc dobrze jest włączyć go do swej diety. Czym się wyróżnia?

olej w dekoracyjnej butelce
Author: Kevin Gale
Source: http://www.flickr.com
Rozpocznijmy od tego, że jest złożony z nasionek lnu, które tworzą osad i śluz na dnie butelki, w jakiej jest nalany. Osad nie ma wpływu na jakość oleju, a dzięki tłuszczom zawierającym się w typ produkcie ma bezsprzeczne wartości zdrowotne. Nie tylko wspomaga działanie całego organizmu, lecz dzięki dużej zawartości olejów nienasyconych, które powinniśmy dostarczać sobie wraz z pożywieniem, zmniejsza poziom złego cholesterolu, normalizuje ciśnienie krwi oraz dobrze wpływa na układ nerwowy.

Zobacz bez obaw ten udostępniony poniżej wpis. Prezentuje on zbliżoną kwestię, więc na pewno też będzie według Ciebie ciekawy.

Nasycenie kwasami wynosi w przypadku powyższego oleju aż dziewięćdziesiąt pięć %, a tłuszcze nienasycone poza powyżej wymienionymi pozytywami zapobiegają jeszcze wielu przypadłościom, w tym nowotworom. By jego działanie było efektywne, olej budwigowy ma być tłoczony na zimno, tzn., że nie można go podgrzewać. Nasiona trzeba mechanicznie wyciskać, aby olej nie utracił swych właściwości. Można go spożywać doustnie podczas posiłków, przyjmując od dwóch do 6 łyżek stołowych albo dodawać do chudego sera. Drugi sposób jest niezwykle powszechna dietą opracowana przez Johannę Budwig.

olej i oliwa
Author: Carly Lesser & Art Drauglis
Source: http://www.flickr.com
Olej zmiksowany z chudym serem to szybka droga do wchłonięcia się kwasów tłuszczów nienasyconych. Do oleju i sera dodajemy ponadto mały kubek jogurtu naturalnego, a następnie wszystko miksujemy na jednolitą masę. Niektórzy mają problem z wzięciem do ust sześciu łyżek oleju, toteż dobrze jest spróbować tej metody. Ma tak samo sprzyjające działanie, a do tego olej z serem jest dużo smaczniejszy. Na koniec trzeba pamiętać, by w żadnym razie oleju nie podgrzewać. Należy go przyjmować tylko na zimno, najlepiej każdego dnia. Olej można też dodać do Muesli jedzonych na śniadanie albo dodać do przygotowanej wcześniej pasty z sera, odrobiny ziół, czosnku czy soku z cytryny. Dobrze też spróbować wersji w warzywami.

Powinniśmy skorzystać z opisanych wyżej atutów oleju oraz sprawdzić czy jego właściwości będą miały sprzyjające działanie także na nasze zdrowie. To bowiem najważniejsza wartość, więc dobrze jest się o nie zatroszczyć, by cieszyć się szczęśliwym egzystowaniem w gronie bliskich.