Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/altruisticadventures.org/includes/menu.inc).

Urodziłaś dziecko i musisz pójść z nim na usg bioderek, a może sama masz problem ze stawami – przeczytaj, w jakie miejsce można się udać i kto może pomóc

Interesujące artykuły

Co w przeciągu trwającego życia jest najistotniejsze? Oczywiście – zdrowie. Należy więc o nie dbać. Systematycznie się badać (profilaktyka jest bardzo istotna już od pierwszych chwil każdego człowieka), ćwiczyć, zdrowo jeść. Nasza kondycja jest bardzo ważna. Dzięki niej stajemy się wytrzymali. A można ją wyrobić jedynie wówczas, gdy posiadamy zdrowe stawy. Co uczynić, kiedy zjawia się w nich pierwszy ból?

ortopeda
Source: http://sxc.hu/
Idealnym wyjściem jest jak najszybciej udać się do specjalisty. Ortopeda (zobacz jak składa nasz ortopeda) obejrzy staw, wytłumaczy, co uczynić, aby ból z początku się zmniejszył, a następnie całkowicie zniknął. Dziś jest wiele schorzeń, sprawiających, iż nasze kości i stawy stają się słabsze. Często, aby forma wróciła, ortopeda zaleca jedynie ćwiczenia rehabilitacyjne. Zdarza się jednak, że potrzebna jest i operacja. Nie należy się jednak jej bać. Jeżeli rzeczywiście jest potrzebna, warto się na nią zdecydować (wyeliminuje ból, który na dłuższą metę może być nie do zniesienia). Rzecz oczywista przed tego typu operacją lekarz zleci zdjęcie rtg osłony rtg oraz usg ortopedyczne – jedynie niedobre wyniki będą mówiły o konieczności przeprowadzenia zabiegu. Jednak ci, którzy operowali już – np. kolano – zapewne będą przekonywać do tego cierpiących ludzi (życie bez dolegliwości bólowych jest naprawdę cudowne!).



Źródło -

rehabilitacja
Author: MartialArtsNomad.com
Source: http://www.flickr.com

USG ortopedyczne można wykonać w niejednym gabinecie. Rzecz oczywista – łatwiej i błyskawiczniej można je zrobić prywatnie aniżeli na Narodowy Fundusz Zdrowia, jednakże w tym przypadku należy pamiętać o tym, iż usg niesie ze sobą pewien wydatek. Nie są to jednak jakieś potężne ceny. Kolejna sprawa - usg nie wykonuje się jedynie osobom dorosłym.W rzeczywistości badaniu poddaje się już małe dzieci. To bardzo istotne, aby wykonać usg bioderek malucha. Dzięki temu błyskawicznie można wykryć nieprawidłowości i w porę zareagować (choćby przez tzw. pieluchowanie). Jak zatem widać, ortopeda jest specjalistą, który jest przy nas od najmłodszych lat. I jeżeli od tego czasu zda się, aby rozwój kości i stawów dobrze przebiegał, ma się duże szanse, iż zminimalizuje się problemy za kilkadziesiąt lat, które niestety – z racji sposobu życia, jakie w dzisiejszych czasach prowadzimy – się uwydatnią.