stawy

Interesujące artykuły

Urodziłaś dziecko i musisz pójść z nim na usg bioderek, a może sama masz problem ze stawami – przeczytaj, w jakie miejsce można się udać i kto może pomóc

lekarz
Author: Life Mental Health
Source: http://www.flickr.com
Co w ciągu trwającego życia jest najważniejsze? Jednoznacznie – zdrowie. Należy zatem o nie dbać. Systematycznie dać się przebadać (profilaktyka jest bardzo istotna już od pierwszych dni każdego człowieka), trenować, zdrowo jeść. Nasza kondycja jest bardzo istotna. Dzięki niej jesteśmy mocni. A można ją wytrenować tylko wówczas, kiedy mamy zdrowe stawy. Co uczynić, gdy pojawia się w ich okolicach pierwszy ból?

Jak przywrócić naszym kolanom całkowitą sprawność?

zdjęcie rentgenowskie kolana
Author: Eric Schmuttenmaer
Source: http://www.flickr.com
Każdy z nas uwielbia chodzić na długie spacery. Bycie na świeżym powietrzu w czystych okolicznościach natury w wielu przypadkach jest marzeniem wielkiej części amatorów wędrówek. W tym czasie jednak nasze nogi narażone są na spory wysiłek, który w perspektywie długotrwałej może mieć kiepski wpływ na kondycję naszych kolan.

Niebezpieczne kontuzje w górach

narciarze
Author: SkiStar
Source: http://www.flickr.com
Stale rośnie ilość amatorów zimowych szaleństw na stokach. Jednocześnie, proporcjonalnie wzrasta także liczba osób, które borykają się z odniesionymi na stokach kontuzjami.

Zrealizowanie usg jest skuteczną alternatywą rozpoznania wielkości kontuzji

ćwiczenia
Author: bwanderd
Source: http://www.flickr.com
Tendencja na uprawianie sportu i energiczny tryb funkcjonowania jest obecnie bardzo powszechna i coraz to więcej osób się jej poddaje. Jest to bezsprzecznie bardzo właściwe zjawisko, ponieważ wywołuje, że ludzie zdecydowanie rzadziej chorują i więcej czasu zachowują sprawność fizyczną. Bogactwo dyscyplin pozwala każdemu człowiekowi odnaleźć odpowiednią dla siebie, w jakiej będzie się mógł ulepszać i realizować. Niezależnie jednak od wyboru troska o zdrowie powinna być priorytetem. Przy wielkiej aktywności fizycznej nasze ciało się uodparnia i jest silniejsze. Nie wyłącza to jednakże okazji wystąpienia kontuzji, jaka stanie się okropna w efektach. Dlatego też zwracanie atencji na wykonywane treningi, ich prawidłowość czy chociażby korzystanie z porządnego obuwia jest znaczące, gdy pragniemy uniknąć tego typu nieprzyjemnych okoliczności.