krew

Interesujące artykuły

Jak wygląda cukrzyca i jak można z nią walczyć? Co należy zrobić, żeby móc ją w pełni kontrolować?

Cukrzyca
Author: Virada da Saúde
Source: http://www.flickr.com
Podstępna i najczęściej rozwijająca się latami cukrzyca często nie daje żadnych objawów. Czy bez względu na to można ją w porę wykryć? Jest to możliwe, jednak niezbędne są tu odpowiednie badania. Które badania są szczególnie ważne w wykryciu tej choroby?

Jakie mamy sposoby, by po kontuzji albo operacji jak najszybciej powrócić do zdrowia? Czy istnieją tak naprawdę takie metody?

bieganie
Author: Ed Yourdon
Source: http://www.flickr.com
Każdy od czasu do czasu miewa w życiu różnego rodzaju kontuzje, jak nie są poważne to niedługo o nich zapominamy oraz przechodzimy do codziennego funkcjonowania. Jednak jeśli są większe problemy z naszym organizmem oraz nie da się tak łatwo po paru miesiącach czy tygodniach powrócić do całkowitej sprawności.

Jak dokładnie badanie kropli krwi pomaga w diagnostyce i profilaktyce różnych schorzeń.

Mikroskop
Author: Expert Infantry
Source: http://www.flickr.com
Nowoczesna medycyna ma swoje odbicie również w diagnostyce pacjentów. Tak naprawdę to przy niejednej chorobie od diagnozowania właśnie się wszystko zaczyna, właściwie przeprowadzone i przeglądnięte badania mogą dać sporo wiadomości o stanie zdrowia danego pacjenta. Przez użycie zaawansowanych urządzeń obecnie możliwości pod tym względem są bardzo duże, a każdy kolejny rok dostarcza kolejnych nowości.