Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/altruisticadventures.org/includes/menu.inc).

Gdzie pojechać na niezapomniane wczasy?

Interesujące artykuły

Egzotyka to wszystko, co dla nas nieznane, co kusi nas swoją oryginalnością, co jest inne i niespotykane. Wielu, kiedy myśli o wakacjach w egzotycznych miejscach kojarzy je zwłaszcza z tropikalnymi miejscami, błękitną, krystaliczną wodą, niespotykaną roślinnością i architekturą, jak również z rodzimą, tubylczą ludnością. Najczęściej wybierają zatem za miejsce wycieczki wyspy, znajdujące się z dala od cywilizacji, gdzie człowiek może się w pełni odprężyć i zapomnieć o codziennych troskach. Jednak egzotycznych miejsc jest znacznie więcej. Wabią obcokrajowców swoją oryginalnością, zarówno jeśli chodzi o kulturę, jak i styl życia.


Singapur
Author: ninare
Source: http://www.flickr.com
Najlepszym przykładem może być bez wątpienia Singapur. Azja dla wielu Europejczyków pozostaje egzotycznym terenem, który pozostaje dla wielu niezgłębiony. Singapur jest o tyle fantastycznym miejscem, że można znaleźć tu wszystko, co oczekujemy – wspaniałe krajobrazy, niemniej niesamowitą architekturę i kulturę. Na pierwszy rzut oka to przede wszystkim nowoczesne państwo - miasto, gdzie dominują wieżowce i wspaniała architektura. Nic dziwnego, współcześnie Singapur jest jednym z najszybciej rozwijających się państw na świecie.

Mimo gęstej i wciąż rozbudowującej się zabudowy, możemy mieć tu do czynienia ze wspaniałymi widokami, bujnymi i egzotycznymi roślinami występującymi w singapurskich parkach itd. Co więcej singapurskie władze starają się wkomponowywać elementy przyrody w krajobraz architektoniczny. Doskonałym przykładem jest słynny hotel (hotelepark.pl - hotel poznań centrum) Marina Bay San położony nad zatoką. Zapewnia on rozległy basen na krawędzi dachu, z którego rozpościera się cudowny widok na panoramę Singapuru. W hotelu znajduje się też park z ogrodem krajobrazowym i tarasem widokowym.


Singapur
Author: Joan Campderrós-i-Canas
Source: http://www.flickr.com
Takich perełek jak Singapur jest w Azji kilka. Jedne mniej, inne bardziej osobliwe stanowią doskonałą alternatywę dla znanych europejskich terenów. Warto poświęcić trochę czasu na zapoznanie się z tymi obszarami i azjatycką kulturą, bowiem jest to całkowicie inny świat, gdzie panują inne prawa i zasady. Taka egzotyczna wycieczka może być doskonałą ucztą dla naszych zmysłów i sporo nas przy okazji nauczyć. Bez kłopotu znajdziemy wycieczki w egzotyczne rejony w internecie.