wycieczki

Interesujące artykuły

Szklarska Poręba pozdrawia!

hotel
Author: nhow
Source: Kaldewei
W dzisiejszych czasach chcemy móc wypoczywać w luksusowych warunkach. Tak, więc kiedy wybieramy się na wczasy w Polsce rezerwujemy noclegi w najlepszym pokoju w hotelu lub szukamy mieszkania – apartamentu na czas naszego pobytu w wybranym mieście. A nasi górale też o tym wiedzą i postanowili wyjść naprzeciw zachciankom turystów.

Atrakcyjny wyjazd poza granicami Polski nie jest drogim wydatkiem

wakacje nad morzem
Author: picturesofyou-
Source: http://www.flickr.com
Większość z nas uważa, że zagraniczne wczasy zawsze muszą wiązać się z koniecznością poniesienia sporych kosztów. Ponadto, Polacy cały czas są zdania, że urlop zrealizowany w kraju jest znacznie tańszy. Aktualnie jednak zagraniczne oferty turystyczne są udostępniane w wyjątkowo atrakcyjnych cenach, najczęściej niższych od propozycji wypoczynku w kraju. Warto zdecydować się na tego rodzaju wyjazd, kierując się swoimi potrzebami.Jeżeli kogoś interesuje głównie zwiedzanie USA, powinien spojrzeć na oferty względem wspomnianego zakątka świata.

Góry – niebezpieczna pasja

góry
Author: 白士 李
Source: http://www.flickr.com
Bardzo wiele osób żywi ogromną pasję do gór. Co prawda, wycieczki górskie mogą być bezpieczne, kiedy chodzimy po dobrze oznaczonych szlakach, ale nie brakuje również śmiałków, którzy mają zamiar zdobywać strome szczyty nawet mimo ostrzeżeń ze strony ratowników górskich. Wielu ludzi traktuje górskie wycieczki, jako świetną rozrywkę, szczególnie w lecie. Czym natomiast różni się wyposażenie turysty górskiego latem od tego, jakie jest wymagane na zimową wyprawę?

Propozycje biur podróży odnośnie wypadów zimowych do egzotycznych rejonów.

Mauritius
Author: Rega Photography
Source: http://www.flickr.com
Kiedy chodzi o pomysły agencji podróży a propo wycieczek, jakie mają się odbyć w czasie zimy, to należy wyróżnić, że rzeczywiście agencje te posiadają bogatą ofertę. Tym samym, nie ma powodu się martwić, iż jeśli w czasie zimowych miesięcy ktoś będzie myśleć o tym, żeby zwiedzać jakieś bardzo ciepłe miejsce, to nie będzie mieć tej okazji. Osoby biorące odpowiedzialność za pomysły co do wyjazdów idealnie zdają sobie sprawę z tego, iż coraz większa liczba osób decyduje się, żeby urlop odłożyć na czas zimowy, kiedy to w kraju aura nie jest przychylna, bo będzie to dla nich główna możliwość, by zaliczyć niezwykłą wyprawę i do tego odciąć się od mrozu.

Odpoczynek na wagę złota

wakacje
Author: Kristin Nador
Source: http://www.flickr.com
Wielu z nas się przepracowuje nawet o tym nie wiedząc. Dzieje się tak z tego względu, że żyjemy w ciągłym stresie i tę patologiczną z punktu widzenia medycyny sytuację dla organizmu uznajemy za coś standardowego z tego względu, że towarzyszy nam praktycznie ciągle. O ile stres może nam się udzielać co jakiś czas, o tyle jego nadmiar szkodzi i to nierzadko poważnie.

Wyjątkowe wakacje

eccotravel
Source: http://www.eccotravel.eu/
Gdzie mieszkańcy naszego kraju zwykle jadą na wczasy? Odpowiedź jest łatwa: Egipt, Chorwacja, Tunezja. Każdego roku miejscowości wypoczynkowe w tych stronach są zatłoczone turystami. Niegdyś były to wycieczki egzotyczne, obecnie te kraje są zupełnie ograne. Nie zadziwisz bliskich fotografiami spod piramid, bo prawie każdy już je odwiedził. Ludzie, którzy zamierzają wyróżnić się jakąś oryginalnością, muszą wybrać inne kierunki letnich wycieczek. Na mapie można znaleźć mnóstwo punktów, które są wciąż nieodkrytymi plamami przez polskich i innych turystów. Takim krajem, bardzo wielkim zresztą, jest Chińska Republika Ludowa.

Wymarzone wakacje oferowane przez sprawdzone firmy

wakacje na Kubie
Author: Gareth Williams
Source: http://www.flickr.com
Decydując się na wakacje z biura podróży, należy upewnić się, że konkretna firma gwarantuje nam bezpieczne i dogodne warunki. Ostatnio częściej słyszymy o tym, że biura podróży ogłaszają upadłość, zostawiając zagubionych turystów w nieznanym kraju. Dobrze jest więc znaleźć możliwie najlepszą firmę.

Co zrobić, by tanio pojechać do egzotycznego kraju? Czy opłaca się w tym sensie korzystać z oferty last minute?

plaża
Author: Marcin Grabski
Source: http://www.flickr.com
Sporo osób chciałoby, żeby na wymarzony wypoczynek pojechać w sezonie wakacyjnym. Kurorty za granicą przeżywają wtedy zatrzęsienie turystów, którzy tak samo jak my, chcą spędzić parę tygodni w egzotycznych miejscach albo zwiedzić ciekawe destynacje. Nie każdy jednak będzie mógł wyjechać w lecie, pytanie w związku tym pozostaje: czy warto to robić poza sezonem?

Jak w szybkim czasie zorganizować udane wczasy poza granicami kraju?

egzotyczne wakacje
Author: Alden Cornell
Source: http://www.flickr.com
Wielu ludzi myśli o tym, aby choć raz spędzić wypoczynek za granicą, zarazem poznając nowe zakątki świata. Polacy niesłusznie sądzą, że tego typu urlop wiąże się z koniecznością wydawania niemałej sumy pieniędzy. Obecnie sytuacja prezentuje się znacznie inaczej, ponieważ dzisiejsze biura podróży gwarantują nam sporo korzystnych rabatów, z pomocą których zagraniczne wakacje są idealne na kieszeń każdego Polaka.

Pages