Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/altruisticadventures.org/includes/menu.inc).

Jak to zrobić, żeby być większym?

Interesujące artykuły

Ćwiczenia kulturystyczne są coraz bardziej modne: wiele siłowni ma stałych klientów przez cały rok, a nie jedynie w sezonie letnim, gdy prawie każdy pragnie szybko uzyskać znakomitą (oczywiście według własnych wyobrażeń) sylwetkę. Aby szybko się nie zrazić i systematycznie cieszyć się coraz lepszymi osiągnięciami, powinno się planować treningi nie tylko na kilka tygodni naprzód, ale najlepiej na czas 3 do 6 miesięcy.Dzięki takiemu rozwiązaniu będziemy mieć zawsze czas na realizacje treningów siłowych czy masowych, jak i rzeźbiących ciało.

Najwięcej kłopotów początkujący adepci kulturystyki mają z nabraniem masy mięśniowej jest bodajże najpowszechniej wybieranym treningiem wśród początkujących. Jak sama nazwa wskazuje, dzięki tego rodzaju treningowi będziemy mogli podnieść masę ciała, a co istotne, przyrost ten nie może pochodzić głównie z nabrania dodatkowej tkanki tłuszczowej, lecz przede wszystkim z przyrostu masy mięśniowej.

Jak zatem prowadzić trening, żeby cieszyć się dobrymi i przewidywanymi efektami?

umięśniony mężczyzna
Source: flickr.com
Najkorzystniejszym wyjściem będzie połączenie treningu na masę z właściwą dietą, która zagwarantuje nadmiar kaloryczny.

Otwórz ten link stomatologia dziecięca warszawa wilanów! Tam zobaczysz interesujące informacje na to zagadnienie, omówione w naszymartykule.

Ważne jest, aby wyszukać trochę czasu na skalkulowanie zapotrzebowania kalorycznego (w sieci znajduje się mnóstwo darmowych kalkulatorów), ponieważ bez takich danych trudno będzie ustalić dietę. Należy już na wstępie założyć, że nieodzowne będą odżywki takie jak gainery i odpowiednia postać kreatyny - na pocieszenie warto zaznaczyć, że odżywki te są dość przystępne cenowo.

Gainer gwarantuje pokaźną ilość węglowodanów, (jednakże pamiętajmy, że większość z nich musi pochodzić z samej diety - źródłem są ryże, pełnoziarniste pieczywo, rośliny strączkowe oraz białka (tutaj podstawą diety są: mięso, jaja). Kluczem do sukcesu jest trzymanie się diety, dostosowanej do naszych osobistych potrzeb oraz właściwy trening, który da bodziec do przyrostu tkanki mięśniowej. Żeby szybko cieszyć się dobrymi wynikami, należy skoncentrować się też na ćwiczeniach wielostawowych (wyciskanie na barki, podciągania) z dużym obciążeniem i stosunkowo niewielką liczbą powtórzeń.

Jeśli ktoś umiejętnie zestawi dietę z treningiem na masę, już paru miesiącach będzie cieszył się z satysfakcjonujących efektów.