trening

Interesujące artykuły

Rola aktywności sportowej w życiu codziennym, w jaki sposób najlepiej wybrać treningowy rowerek.

siłownia
Author: Agnieszka Mieszczak
Source: http://www.flickr.com
Fizyczna aktywność ma bardzo duże znaczenie dla naszego samopoczucia i zdrowia. Osoby prowadzące aktywny styl życia cieszą się znacznie lepszym zdrowiem, mniej chorują i mają lepsze samopoczucie. Dość istotny jest także wygląd - nawet podczas normalnego spaceru spala się pewną liczbę kalorii, pomagając jednocześnie w zachowaniu dobrej sylwetki.

W jaki sposób trenować, by były rezultaty? Jakie reguły są najbardziej istotne? Których reguł przestrzegać?

trening na siłowni
Author: Lies Thru a Lens
Source: http://www.flickr.com
Budowanie masy mięśniowej jest dość trudnym procesem, obejmuje on wiele aspektów. Nie można być zdania, że duże mięśnie możliwe jest by zbudować tylko dzięki treningowi lub dzięki suplementom. Warto trzymać się paru istotnych reguł. Przede wszystkim warto określić rodzaj budowy naszego ciała. Trzeba sprawdzić czy jesteśmy mezomorfikiem, a może endomorfkiem? Powinno się ćwiczyć każdą część tkanki mięśniowej, tylko wtedy uda się rozbudowa mięśni.

Jak najbardziej profesjonalnie ćwiczyć oraz co jeść, ażeby zbudować piękną sylwetkę? Jak to dobrze robić? O jakich sprawach najlepiej wiedzieć?

wizja - sport
Author: Miguel Discart
Source: http://www.flickr.com
Tak jest, że wiele osób niezależnie od diety, celu ćwiczeń, zapomina, że nasz organizm, aby prawidłowo działał potrzebuje paliwa. Dlatego zawsze musimy jeść śniadania, bo w ten sposób oferujemy mu dużo energii niezbędne do „rozruchu”.

Jak to zrobić, żeby być większym?

Ćwiczenia kulturystyczne są coraz bardziej popularne: większość siłowni ma stałych klientów przez cały rok, a nie jedynie w sezonie letnim, gdy nieomal każdy chce błyskawicznie uzyskać znakomitą (oczywiście wg. swoich oczekiwań) sylwetkę. Żeby szybko się nie uprzedzić i sukcesywnie cieszyć się coraz lepszymi osiągnięciami, warto układać treningi nie tylko na parę tygodni do przodu, ale najlepiej na okres 3 do 6 miesięcy.Dzięki temu rozwiązaniu zorganizujemy zawsze czas na zastosowanie treningów siłowych czy masowych, jak też rzeźbiących ciało.

Sklep sportowy

Author: iStock.com
Nasz kraj odznacza się dość niedobrym klimatem. Dużą część roku występują tu ulewy, a temperatury są niskie. Drażni to na pewno każdego trenującego, który regularnie uprawia jogging. W zimowe miesiące konieczne stają się bieżnie znajdujące się w ogrzewanych miejscach. Kupowanie wejściówek na siłownie jednak jest dość kosztowne. Rozmaite te przeszkody zwyciężą zbudowanie prywatnej sali do ćwiczeń. W tym artykule omówimy sprzęty, które trzeba kupić, by wykreować domową siłownię.

Trójbój sport dla mocnych

Triathlon
Author: Giant
Source: Giant
Teraz sądzi się, iż człowiek sukcesu powinien uprawiać jakiś sport. Ma to być sposób na wykazanie iż panujemy nad sytuacją w jakichkolwiek potencjalnych polach życia. Naturalnie nie jest to jedyne usprawiedliwienie takiej działalności. Sport jest sprawą przyjemną, wymaga wysiłku, ale w zamian otrzymujemy po jakimś czasie lepszy nastrój.

Co zrobić, żeby ćwiczenia po urazie nie powodowały bólu?

Kobieta ćwiczy
Source: http://dbam-o-siebie.pl/
Nie jest prawdą, iż sport uprawia się tylko w celu uzyskania szczupłej sylwetki. Prawidłowa aktywność ruchowa może pomóc w odzyskaniu sprawności motorycznej po kontuzji i wpłynąć pozytywnie na nasze samopoczucie. Żeby bezpiecznie podejmować samodzielne treningi po doznanej kontuzji, dobrze jest nabyć profesjonalne wyposażenie rehabilitacyjne.

Domowa siłownia

odzież sportowa
Author: Adidas
Source: Adidas
Zimna jesienna pogoda to nie powód, by przestać dbać o formę. Do urlopów jeszcze sporo miesięcy, więc dobrze ten sezon przeznaczyć na kształtowanie zgrabnego ciała. Częste uczęszczanie na siłownię niestety jest dosyć kosztowne. Rozwiązaniem jest jednorazowe zgromadzenie gotówki na sprzęt ćwiczeniowy, który można zainstalować w domu. Taki rowerek treningowy zmieści się nawet w kameralnym pomieszczeniu.

Pages