Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/altruisticadventures.org/includes/menu.inc).

Rozpoczynający swoją przygodę narciarz, jak się nie przewróci, to się nie nauczy, jednak spora część z nich przecenia swoje możliwości

Interesujące artykuły

Początkujący narciarze, najczęściej zrywają sobie wiązadła kolanowe, ponieważ nie potrafią kontrolować jazdy nartami. Przede wszystkim następstwem jest odbudowanie więzadła.


Aby uchronić się od zbytecznych uszkodzeń i operacji chirurgicznych, trzeba wcześniej zdobyć doświadczenie właściwego upadania. Na początku musimy znaleźć szkoleniowca nauki jazdy na nartach. I na wyborze instruktora nie powinno się sknerzyć. Panowanie nad deskami to w początkowej fazie nauki duża tajemnica dla uczącego się. Ale właściwie kontrolowany upadek, to ważny element narciarskiego przygotowania do sezonu.
kolano - zdjęcie rentgenowskie
Author: Lena
Source: http://www.flickr.com

Takie doświadczenie przyda się gdy np. nabierzemy prędkości i narty będą sunęły tam gdzie one chcą, a nie tam gdzie my potrzebujemy. Tajemnicą bezpiecznego upadania jest adekwatne ułożenie ciała *(więcej). Należy upadać pod ukosem. Próba wywrotki na tył zakończy się zapewne znacznym zwiększeniem prędkości zamiast zatrzymaniem.

Czy komentarze z serwisu pod naszym tekstem Cię zainteresowały? Może pragnąłbyś cokolwiek do nich dopowiedzieć? Będzie to dla nas na pewno niezmiernie pouczające.

Skłonność do przechylania się w tył, najczęściej widoczna jest w trakcie wjazdu na bardziej nachyloną część nartostrady. Naturalne cofnięcie się w tył przed stromizną, powoduje, że nie będziemy mogli zapanować nad nartami. Ważne jest, by w takich okolicznościach nie obawiać się przechylić do przodu. Oczywiście ten odruch zdobywa się w miarę podnoszenia narciarskiego doświadczenia.

A jeśli mimo wszystko zdarzy się, że uszkodzimy więzadło kolanowe (na stronie)? Spora część małych więzadeł, nawet jeśli przytrafi się nam je naderwać, odbudują się same po unieruchomieniu kolana. Inaczej w przypadku zerwania więzadeł krzyżowych.


Hipotetycznie można ćwiczyć mięsień czworogłowy, ale prawda jest taka, że kiedyś, to kolano w końcu i tak wyskoczy. Dlatego lepsza będzie naprawa więzadła krzyżowego. Tuż po zdarzeniu powinniśmy zgłosić się do lekarza pierwszego kontaktu, który wypisze nam skierowanie do ortopedy a może i podpowie, który chirurg ortopeda Kraków, jest dobrym specjalistą. Po roku możemy liczyć na pełny powrót do narciarstwa. Autor