Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/altruisticadventures.org/includes/menu.inc).

Z jakiego powodu należy systematycznie odwiedzać dentystę, jakie to może mieć znaczenie dla stanu naszych zębów.

Interesujące artykuły

Obecna cywilizacja nie jest niestety łaskawa dla zębów. Ogromne ilości cukrów i zaniedbania przy higienie jamy ustnej powodują, że wielu ludzi zaczyna mieć jakieś kłopoty z próchnicą. Szczególnie u dzieci może to być dużym problemem, bo ubytki które się pojawiły w młodym wieku zaciążą przez następne lata, przy zaniedbaniach prowadząc nawet do utraty zębów.


Z tego też powodu bardzo ważne jest regularne odwiedzanie stomatolog, a w przypadku wystąpienia jakiś problemów szybkie leczenie (leczenie uzależnień) ubytków. Lekarze zalecają, żeby przynajmniej raz w roku odwiedzać gabinet stomatologiczny kraków w celu kompleksowego przeglądu stanu jamy ustnej. Dzięki temu da się wychwycić wszystkie ubytki, które się ostatnio pojawiły, i je w miarę tanio i bezboleśnie usunąć.
Zielony fotel dentystyczny
Author: East Midtown
Source: http://www.flickr.com
Jednak jeżeli ktoś sobie zaniedbuje kontrolne wizyty, albo nic nie zamierza zrobić ze znalezionymi przez dentystę ubytkami, to dalsze leczenie już takie tanie może nie być. Jeżeli wystąpi konieczność usunięcia nerwów, to koszt leczenia jednego zęba może nawet wynieść kilkaset złotych, a czasami trzeba go będzie po prostu wyrwać. Zobacz też

Tak więc widać, że warto systematycznie odwiedzać dentystę i leczyć dziury, jakie zostaną znalezione. Mimo, że za każdą taką wizytę będzie trzeba coś zapłacić, to jednak w dłuższym okresie czasu koszty mogą być mniejsze, niż dopuszczenie do dużych ubytków, wymagających drogiego i długiego leczenia. Ale dobry profesjonalny dentysta kraków to nie tylko samo leczenie zębów, bardzo dużym zainteresowaniem zaczyna się bowiem cieszyć stomatologia estetyczna. W niej nie będzie chodzić o leczenie zębów, lecz o poprawę tego, jak wyglądają. Zabiegi z tego zakresu to przede wszystkim wybielanie zębów i pozbywanie się kamienia nazębnego.


Ogromne ilości kawy, palenie papierosów i niewłaściwa dieta powodują, że zęby zaczynają ciemnieć lub żółknieć, dzięki specjalnym zabiegom można przywrócić ich naturalny wygląd. Wielu ludzi boryka się także z problemem krzywych zębów, tymi problemami z kolei może się zająć ortodonta kraków. Dzięki specjalnym aparatom ortodontycznym większość takich problemów można dość szybko wyleczyć.