stomatologa

Interesujące artykuły

Świadczenia stomatologiczne dzięki jakim zęby zaprezentują się jako w większym stopniu zadbane.

gabinet dentystyczny
Author: SunnyView Dental
Source: http://www.flickr.com
We wszystkich środkach masowego przekazu aktualnie mówi się o tym, aby mieć zdrowo się prezentujący, biały uśmiech. Dlatego nie jest dziwne, iż tego typu dyscyplina jak dentystyka estetyczna stała się w tak dużym stopniu popularna. Pozostaje to bez wątpienia czymś, co zasługuje na zauważenie, bo bez ogródek da się dojść do wniosku, iż ta branża znacząco się rozwija.

Z jakiego powodu należy systematycznie odwiedzać dentystę, jakie to może mieć znaczenie dla stanu naszych zębów.

dentysta w pracy
Author: 95Berlin
Source: http://www.flickr.com
Nasza cywilizacja nie jest niestety łaskawa dla zębów. Bardzo duże ilości cukrów a także niepilnowanie higieny jamy ustnej powodują, że większość osób zaczyna mieć jakieś kłopoty z próchnicą. Zwłaszcza u małych dzieci może to być dużym problemem, bowiem ubytki powstałe w młodym wieku będą ciążyć przez resztę życia, przy zaniedbaniach prowadząc nawet do powypadania zębów.

W jakich mało komfortowych i stresujących okolicznościach jesteśmy zmuszeni zarejestrować się w gabinecie dentystycznym

Author: Unident Union
Tytuł tego reportażu nie pozostaje przypadkowy. Do stomatologa idziemy najczęściej wtedy, kiedy wizyty nie da się w jakikolwiek sposób uniknąć. Tak czy inaczej, po prostu jesteśmy zmuszeni do tego, aby usiąść w fotelu dentystycznym, bo na okresową kontrolę mało kto da się przekonać. Niektórzy mężczyźni jeszcze przed drzwiami gabinetu przekonują, że nic ich nie boli, choć opuchnięty policzek wcale rzeczonej hipotezy nie potwierdza. Nasz lęk przed borowaniem i ekstrakcją zębów jest nierzadko nieuzasadniony, co nie zmienia faktu, że wizytę planujemy z dnia na dzień.