Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/altruisticadventures.org/includes/menu.inc).

Jak najbardziej zawodowo przygotować się do triathlonu? Najistotniejsze to przygotować efektywny plan treningowy

Interesujące artykuły

Wiosna już niedaleko, rozpoczyna się sezon, zatem nadszedł czas na planowanie prawidłowego treningu. Co powiesz, aby w tym roku dokonać coś fajnego, przykładowo plan treningowy triathlon? Taki trening trzeba ułożyć pod konkretne starty. Musisz o wszystkim dokładnie pamiętać, gdyż przygotowanie się do takiego biegu to po prawdzie konkretna kwestia, której musimy się kurczowo trzymać od początku do końca.
kolarstwo
Author: gabrielvilela
Source: http://www.flickr.com
Nie ulega kwestii, kluczowy jest dobry plan, bez niego nic nie ma tak naprawdę nic i z niczym nie można porządnie ruszyć. Musisz zatem odpowiedzieć sobie na parę znaczących pytań, a kolejno rzeczowo zabrać się do treningów. Potrzebny czas od roztrenowania do najważniejszego startu, do 34-35 tygodni treningów, które są oczywiście podzielone na kilka mniejszych etapów. Każdy z nich ma związek z naszym zamiarem, strukturą formy, a w konsekwencji na znakomite przygotowanie się na ostateczny (i wielki dla nas) dzień zawodów. Wiele osób zastanawia się nad sprawą, jak mnóstwo czasu trzeba poświęcić na trening. Całokształt zależy przede wszystkim od tego, jaki dystans chcesz przejść.Należy wiedzieć, iż takie zawody odbywają się na wielu odległościach. Najkrótsze z nich to supersprinty, najdłuższe zaś to tak zwany dystans Ironman. Od wyzwania, jakie przed sobą stawiamy zależy głównie ilość godzin, jakie trzeba będzie przeznaczyć na przygotowania. Jeśli marzysz, aby tylko zakończyć triathlon trening to bezproblemowo zmieścisz się w czasie 8-godzinnego treningu. Jeśli jednak aspirujesz walczyć o lepsze czasy, to musisz przemeblować swoje życie, ponieważ od tej chwili najważniejsze są treningi. Kiedy zdecydujesz, ile średnio jesteś w stanie poświęcić czasu na treningi, to możesz zacząć planować bardziej szczegółowo. Połowę czasu tygodniowego powinieneś poświęcić na rower, bo to najdłuższa część triathlonu. W tej części jednocześnie jesteś w stanie najłatwiej urywać kolejne minuty od finalnego czasu.

Czy zainteresował Cię artykuł? Tak? To nadchodzimy z wiadomością, że zrobiliśmy dla Ciebie dostęp ekstra (https://dominikkania.pl/blog/trening-dla-cukrzyka-jaki-sport-wybrac-i-jak-czesto-cwiczyc/) do nowych opisów pod podanym linkiem.


Nogi muszą być porządnie przygotowane, jeśli tak nie będzie, to po zejściu z roweru nie będzie już szans powodzenia na bieganie. Dalszy czas, to 30% biegania i 20% pływania. Na przykład, jak przeznaczasz na treningi 10 godzin, to pięć przeznacz na trening kolarski, trzy godziny na bieg i dwie godziny w tygodniu na pływanie. Tak przygotowany dobry plan treningowy może sprawić cuda, choć przeróżnie mogą być one określone. Przecież większość z nas chce zwyczajnie ukończyć triathlon, nie myśli o jakichś laurach i nagrodzeniach. To zatem marzenie jest jak w największym stopniu rzeczywiste. Dlaczego by zatem nie spróbować go spełnić właśnie teraz?