Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/altruisticadventures.org/includes/menu.inc).

Jedziemy na narty. W jaki sposób dobrze się przygotować

Interesujące artykuły

Do rozpoczęcia ferii zostało parę dni. To z pewnością zbyt mało, aby porządnie przygotować się do wyjazdu na stok. Co jeszcze możemy zrobić, ażeby nie powrócić z wypadu w góry w gipsie? O czym musimy pamiętać, i jak ćwiczyć, żebyśmy nie drżeli o zdrowie w czasie kolejnego wyjazdu na narty?

snowboardzista
Author: Eelke
Source: http://www.flickr.com
Zimowe ferie tuż, tuż. Sporo osób wybierze się w góry, żeby pojeździć na stoku. Część wybierze polskie zbocza, inni pojadą za granicę. Jedni, oraz drudzy muszą jednak mieć na uwadze, że zanim zaczną szusowanie po stokach, trzeba się do tego dobrze przygotować.

Do początku wakacji zostało zaledwie 10 dni. To na pewno zbyt mało, żeby dobrze się przygotować do zimowego szaleństwa. - Jeżeli ktoś nie był czynny fizycznie przez cały rok czy co najmniej ostatnie miesiące, to ma duży kłopot. Przed nartami dobry będzie także basen. Pływanie wzmacnia mięśnie, nie obciążając ich tak mocno, jak dalsze ćwiczenia. Warto zatem w ostatnich dniach przed podróżą począć systematycznie pływać. Zobacz .

O czym jeszcze należy pamiętać, jadąc na stok? Kask. To fundament. Może nam się wydawać, że jest niepotrzebny, ale przy upadkach, o jakie nie trudno, ochrania naszą głowę, amortyzuje przy upadkach. Przy znacznych szybkościach, które rozwija się na stoku, uderzenie głową o zmrożony śnieg na pewno nie należy do rozkoszy.


Ubezpieczenie dla narciarzy. Wyjątkowo ważne, gdy wyruszamy za granicę. Jeżeli coś nam się stanie w górach, trzeba będzie płacić za akcję ratowniczą bądź bytność w szpitalu z własnej kieszeni. Koszty idą nierzadko w tysiące euro. A jeśliby potrzebne było wezwanie śmigłowca, mało komu udałoby się wypłacić, tak ogromne są koszta.

Nie czekaj! Jeżeli spodobał Ci się nasz wątek, to czytaj na stronie (http://www.kasprowicza13.pl/galeria) inne wiadomości na wybrany temat. Przygotowaliśmy je dla Ciebie z chęcią.

Jeżeli wyjazd aranżuje biuro podróży, zazwyczaj ubezpieczenie wliczone jest w koszty. Jeśli jedziemy sami, musimy o to zadbać osobiście. Więcej na .

Serwisowanie wyposażenia. Konieczne trzeba sprawdzić jak też odpowiednio do wzrostu oraz wagi ustawić wiązania. Lepiej zrobić to przed podróżą, a nie już na stoku. Wówczas kolejka jest zwykle długa, narciarze się denerwują, zaś serwisant czyni to szybko, czasami niezbyt dokładnie. Już teraz wpisz w przeglądarkę zwrot: buty snowboardowe , nitro snowboard ewentualnie wypożyczalnia nart Białka Tatrzańska. Rozgrzewka jest to podstawa przed zjazdem. Warto rozgrzać każde partie mięśni. Można przykładowo przez kilkanaście minut potruchtać, a później porozciągać się.