góry

Interesujące artykuły

Ucieczka od miejskiego zgiełku, czyli metoda na czynny urlop

Sporty wodne
Author: David van der Mark
Source: http://www.flickr.com
Są ludzie, którzy nie potrafią usiedzieć w jednym miejscu. Nosi ich wszędzie, byle dalej od głośnego miasta. Szukają miejsca z dala od ludzi, tam, gdzie będą w stanie poczuć wolność, uciekają w miejsca spokojne, które dają coś innego aniżeli to o co ma do zaoferowania ludzkość.

Jak przygotować się na urlop w górach

Piękno gór
Source: bestoutdoorphotos.com
Zamyślasz spędzić czas wolny w górach? To doskonały pomysł, jednakże do podobnej wycieczki należy się starannie przygotować. Niezwykle istotna będzie twoja forma, a także ekwipunek, który masz zamiar ze sobą wziąć. Od zawartości plecaka zależy nie jedynie twój komfort, lecz także bezpieczeństwo w czasie górskiej eskapady. Jakie wyposażenie wziąć ze sobą w góry, przeczytasz w poniższym artykule.

Przygotuj się na wycieczkę na górskie szlaki, nabywając dobrej jakości sprzęt. To naprawdę istotne!

Wycieczka w góry
Author: sxc.hu
Source: http://sxc.hu
Wycieczki w góry i wspinaczki po malowniczych trasach radują się pośród Polaków rosnącym powodzeniem. Wizyta w górach zapewnia moc atrakcji, gdyż można upajać się świeżutkim powietrzem, kontemplować wspaniałe widoki, a czasem nawet upajać się spokojem, jeśli natrafi się na mało uczęszczane szlaki. Do każdej wycieczki warto się jednakże właściwie przygotować, by czuć się wygodnie, jak również być w czasie wyprawy bezpiecznym.

Kiedy młode osoby poszukują miejsca na swój idyllyczny ślub, muszą pamiętać o pięknie gór

sala weselna
Author: Michael Reinhold
Source: http://www.flickr.com
Prawie zawsze jest to tak… Spotyka się mężczyzna z kobietą. Gawędzą, poznają się. W pewnej chwili zaczynają rozumieć, iż ciągle o sobie myślą. Zakochują się. Zaczynają snuć wspólne plany. W pewnej chwili następują oświadczyny i wielka radość. W najbliższych planach jawi się ślub. I nagle rodzi się największy kłopot.

Obuwie oraz akcesoria przydatne podczas górskich wędrówek. Niezwykle funkcjonalne akcesoria dla uprawiających sporty rodziców, którzy chcą udać się w podróż z dzieckiem

góry, turystyka
Author: Nassfeld
Source: http://www.flickr.com
Każdy kto jest fanem górskich wędrówek doskonale wie, że bez dobrego stroju lepiej nie wybierać na długie wycieczki. Profesjonalny sprzęt dla turystów jest dosyć drogi, ale wiele sklepów oferuje produkty dla osób, które od czasu do czasu spędzają czas w górach.

Najlepsza jest aktywność, kiedy ruszamy w nieznane. W jaki sposób się przygotować na wyprawę w górach?

Wyprawa
Author: sunriseOdyssey
Source: http://www.flickr.com
Jakiego typu aktywność jest najdoskonalsza gdy mamy wolne? Dla każdego na pewno coś innego, jednak nie mamy wątpliwości, że nasze działanie w wolnym czasie się upodabniają. Nie wliczając oryginalnych i być może nawet nowatorskich idei na organizację takiego czasu, zdobywamy określone sposoby, jak sobie ułożyć taki czas. Trzeba pomyśleć o nim jako o inwestycji w nasze wspaniałe samopoczucie, w coś dzięki czemu będziemy bardziej zmotywowani i chętni do niezwykłych przygód. Na taki tytuł z pewnością zasługuje aktywność fizyczna.

Gdzie lepiej będzie jechać na wakacje czy ferie, do polskich kurortów czy gdzieś w innym kraju.

stok
Author: Kyle Pearce
Source: http://www.flickr.com
Corocznie wiele osób staje przed wyborem, gdzie jechać na swoje wakacje czy ferie. Do wyboru przede wszystkim będzie nasz kraj, z jednej strony przepiękny, a z drugiej mający mnóstwo denerwujących rzeczy. Przykładowo latem bez przerwy ogromnym zainteresowaniem będą się cieszyć wakacje nad Morzem Bałtyckim. Jednak często trafiają się tu problemy z pogodą, wielu ludzi narzeka na strasznie wysokie ceny i wszechobecną komercję.

Profesjonalnie wyposażony sklep turystyczny to eldorado dla pasjonatów wypraw.

w podróży
Author: Jorge Láscar
Source: http://www.flickr.com
Często wybierając się w góry frapujemy się , w który sprzęt się wyposażyć, żeby wszystko idealnie współgrało ze sobą, było trwałe i komfortowe. Początkowo co przeważnie robimy to sporządzamy listę rzeczy, tak aby wykreślić te, jakie mamy od tych, które trzeba kupić. Mając już rozeznanie udajemy się do specjalistycznych sklepów, z akcesoriami turystycznymi, w celu zakupu potrzebnych przedmiotów.

Wyruszamy w zimie w góry - sprzęt oraz ubiór

w górach zimą
Author: Jeremy Bronson
Source: http://www.flickr.com
Co roku duża ilość osób staje przed dylematem - w jaki sposób się przyodziać oraz co zapakować do plecaka idąc w góry. Latem kwestia wygląda zdecydowanie lepiej aniżeli w zimie. Zima to już wielowarstwowa garderoba, odpowiednie obuwie trekingowe razem ze sprzętem pozwalającym bezpiecznie oraz wygodnie przemierzać bardziej wymagające trasy.

Pages