góry

Interesujące artykuły

Jakim sposobem wyłowić właściwe obuwie trekkingowe?

góry
Author: Ashley Van Haeften
Source: http://www.flickr.com
Odpowiednie obuwie trekkingowe to główny sprzęt wszelkiego rodzaju turysty górskiego. Nie jest je bezproblemowo znaleźć, w szczególności jeśli weźmiemy pod obserwację zasobność fasonów, różne wielkości, materiały i warianty podeszwy. Mają za zadanie być odpowiednie do wykorzystania zarówno latem jak i w zimie. Istotne znaczenie ma komfort użytkowania. Jak wobec tego wybrać te dobre?

Wyruszamy w zimie w góry - sprzęt oraz ubiór

w górach zimą
Author: Jeremy Bronson
Source: http://www.flickr.com
Każdego roku duża ilość osób staje przed zapytaniem - w jaki sposób się ubrać a także co zapakować do plecaka wychodząc w góry. W lecie sprawa przedstawia się o wiele lepiej niż w zimie. Zima to wielowarstwowa garderoba, należyte obuwie trekingowe wraz z osprzętem pozwalającym bez ryzyka i wygodnie przemierzać bardziej wymagające szlaki.

O czym powinno się pamiętać zanim pomkniesz na wakacje w Karkonosze?

krajobraz górski
Author: Raven Fotoamator
Source: http://www.flickr.com
Jeżeli jesteś entuzjastą górskich pejzażów to zapewne Karkonosze niezwykle Ci się spodobają. To ładne i romantyczne miejsce, które bogate jest w niemało przeróżnych szlaków turystycznych, nie brak tam licznych atrakcji i pięknych miejsc, baśniowej fauny oraz flory. Wybierając się w Karkonosze bez wątpienia idealnie spędzisz tam czas planując trasy zwiedzania oraz wędrowania po górach.

Gdzie lepiej żyć? W obcym kraju czy tutaj?

piękne góry
Author: Matt Kowal
Source: http://www.flickr.com
Niektórzy Polacy są zmuszeni dopiero wyjechać za granicę, aby docenić własny kraj. Być może jest podobnie z pozostałymi nacjami. Krytykuje się swoje, nie poznając innego. Najczęściej Polskę doceniają Ci, którzy albo wyjechali do biednych, azjatyckich krajów, albo byli zmuszeni wyjechać za chlebem do krajów rozwiniętych gospodarczo państw. W jednym, jak w drugim przypadku wniosek jest identyczny: nie doceniamy tego, co posiadamy u siebie.

Złota jesień człowieka

Author: iStockphoto.com
Gdy nadchodzi emerytura, sporo smutnych rzeczy może się stać. Badacze, którzy na bieżąco obserwują demografię Polski, wiedzą, że po przejściu na emeryturę pojawia się spory procent śmiertelności wśród seniorów. Jest tak dlatego, ponieważ nierzadko senior przestaje dostrzegać sens życia, który poprzednio odnajdywał przeważnie w profesji.

W jaki sposób ubrać się w góry latem - przewodnik dla wakacyjnego obieżyświata

Turysta
Author: Sascha Kohlmann
Source: http://www.flickr.com
Jak ubrać się w góry latem? Jak dobrać ekwipunek i ubiór, ażeby spełnił swoją funkcję? Czym pokierować się na sprawunkach, czy tylko opłatą? Zbliża się czas wakacyjnych podróży i wiele ludzi staje przed takimi dylematami. W krótkim poradniku postaramy się doradzić, w jaki sposób przygotować się na weekendowy wypad i dłuższy wyjazd.

Składamy rynsztunek na eskapadę wysokogórską

góry
Source: http://www.citypictures.net/
Projektując zimową eskapadę w góry wysokie musimy przede wszystkim być właściwie przeszkolonym w zakresie obsługiwania się oprzyrządowaniem, zagrożeń lawinowych, asekuracji oraz techniki wspinaczki zimowej. Bez należytego przyuczenia i doświadczenia możemy wybierać się sami na podobne ekskursje. Należy pomyśleć o znalezieniu właściwego partnera, przewodnika względnie kursu instruktażowego.

Pages