zabiegi

Interesujące artykuły

Musimy wiedzieć co zrobić, kiedy coś niedobrego rozpoczyna się dziać z naszymi kolanami

Bieganie
Author: iStock
Source: iStock
Zazwyczaj nie przywiązujemy zbyt sporej wagi do swojego zdrowia, jeśli nic nam nie dolega, przez to wielu ludzi jest zaskoczonych, kiedy zjawiają się problemy ze stawami i dowiadują się, że ścierają się one z upływem lat. Przeważnie ścieraniu podlega chrząstka stawowa, co doprowadzić może do bólu w czasie spacerowania, do pomniejszenia sprawności ruchowych, a od czasu do czasu nawet i do trwałego kalectwa.

Kiepsko widzisz, jednak boisz się operacji? Laserowa korekta oczu jest nowoczesna i bezpieczna, naprawdę doskonała dla ciebie!

badanie wzroku
Author: Aaron Benitez
Source: http://www.flickr.com
Prawidłowe widzenie okazuje się niezbędne dla wygody życia. Komplikacje powiązane z nieostrym widzeniem wprowadzają liczne ograniczenia w codziennym funkcjonowaniu, psują satysfakcję z życia oraz niejednokrotnie bywają przyczyną frustracji. Osoby, które źle widzą, zazwyczaj zakładają okulary oraz soczewki korygujące, jednak również i to znacząco utrudnia życie i nie każdy okazuje się z takiego rozwiązania zadowolony. Inną opcją może okazać się operacja.

Jak niezwykle istotne są komórki macierzyste dla naszego zdrowia - na czym polega ich zbawienna aktywność?

piegi na kolanach
Author: DesultoryMe
Source: http://www.flickr.com
Nasze ciało składa się z wielu różnorodnych rodzajów komórek, są one nieodzowne dla stanu naszego zdrowia. Są one odpowiedzialne za standardowe czynności, o jakich nawet za bardzo nie myślimy, jak bicie serca, oczyszczanie krwi przez nerki, prace mózgu i tak dalej. Bardzo istotną rolę w naszym organizmie odgrywają komórki macierzyste, tworzą one różnorodne typy komórek, są one dostawcą również całkowicie nowych komórek. Dodatkowo, kiedy komórki macierzyste ulegają podziałowi mogą tworzyć większą ilość komórek macierzystych. Na przykład, komórki macierzyste skóry są w stanie tworzyć nowe komórki, właśnie skóry, albo za takie, jakie są odpowiedzialne za produkcję melatoniny.

Jakie zabiegi są zazwyczaj przeprowadzane w prywatnych placówkach medycznych zlokalizowanych na terenie całego kraju

zabieg
Author: CEHURD CEHURD
Source: http://www.flickr.com
Jeszcze trzydzieści lat temu najprawdopodobniej nawet nikt nie marzył o tym, by leczyć się w prywatnych centrach medycznych. I chociaż teraz nie każdego obywatela stać na niekiedy drogie zabiegi, to prężnie działające ośrodki na brak chorych narzekać nie mają powodów. Tak sporą popularność bardzo łatwo wytłumaczyć: państwowa służba zdrowia jest de facto darmowa, ale rejestr refundowanych zabiegów jest już znacząco krótszy niż propozycja usługowa wspomnianych zakładów. A dodatkowo i panie, i mężczyźni nie są zmuszeni czekać kilku miesięcy albo nawet lat na konkretny zabieg czy krótką, lecz rzetelną konsultację ginekologiczną, a leczenie zaćmy mogą rozpocząć nawet jutro.

Botoksem w zmarszczki

Moda na zabiegi lunchowe
Author: Der-Med
Source: Der-Med
Rocznie w USA decyduje się na ten zabieg 2,5 miliona kobiet. Do Amerykanek trochę nam brakuje, ale i u nas grono jego fanek rośnie. O czym mówimy? Botoks, który ze zmarszczkami daje sobie radę, jak rozgrzane żelazko z pogniecionymi ciuchami. Zastanów się nad tym teraz i błyszcz niczym fajerwerki w sylwestrową noc! Botoks to jedna z najpopularniejszych i najbardziej bezpiecznych metod niwelowania zmarszczek. W TNS OBOP ,,Polka i medycyna estetyczna” do stosowania toksyny botulinowej przyznało się 13% obywatelek. Zabieg znalazł się w trójce najbardziej pożądanych. Po peelingach i zabiegach depigmentacyjnych wskazało go 23% respondentek. Zwolenników botoksu przybywa zwłaszcza zimą. Z prozaicznego powodu – każda kobieta chce wyglądać pięknie w sylwestrową noc i podczas karnawału.

W procesie rehabilitacji właściwe wyposażenie bardzo się przyda, gwarantuje ono wygodę dochodzenia do zdrowia

rehabilitacja, ćwiczenia
Author: Rose Physical Therapy Group
Source: http://www.flickr.com
Bywają sytuacje, kiedy nawet najzwyklejsze zabiegi kosmetyczne oraz fizjologiczne sprawiają człowiekowi trudność i czynią, że nie może on sobie samodzielnie poradzić. Przypadki te dotyczą tak i osób w starszym wieku i niepełnosprawnych, jak także pacjentów wracających do siebie po skomplikowanych zabiegach bądź wypadkach. Takie osoby nie są całkiem sprawne ruchowo więc muszą liczyć na pomoc w czasie najprostszych działań takich, jak chodzenie bądź korzystanie z łazienki. Profesjonalne wyposażenie może zapewnić im maksimum możliwego komfortu.

Działanie lasera na cerę twarzy

Laser na nieestetyczne blizny
Author: Dreamstime
Source: Dreamstime
Skazy i przebarwienia na skórze mogą odebrać pewność siebie i uczynić, że czujemy się nieciekawie. Powodem powstania przebarwień jest nadmierne odkładanie się melaniny w skórze. Na formowanie plam wpływają czynniki hormonalne i dziedziczne, a także opalanie.

Profesjonalny sprzęt do gabinetów urody

Author: DER-MED
Salony kosmetyczne zaopatrzone muszą być we wszystkie potrzebne do prawidłowego funkcjonowania rzeczy. Fachowy sprzęt kosmetyczny daje gwarancję najlepszej pracy, a klientki bardzo chętnie będą do salonu wracać. Jako właściciele lub pracownicy salonów urody musimy na bieżąco poznawać nowości wśród sprzętów kosmetycznych, żeby jak najprościej i skuteczniej wykonywać swoją pracę. Wszystkie pracownie urody zawierają w swojej ofercie standardowe zabiegi. Możemy w nich oczyścić swoją cerę, poprawić koloryt brwi i rzęs, poprawić niedoskonałości urody.

Choroby siatkówki - przyczyny, objawy i terapia lecznicza

oko
Author: William Warby
Source: http://www.flickr.com
Kiedy blask dostaje się do naszego oka, przechodzi przez rogówkę, soczewkę i ciało szkliste, zanim na końcu dojdzie do siatkówki. Tu jest zamieniane na impulsy elektryczne. One są za pośrednictwem nerwu wzrokowego do mózgu, gdzie są zamieniane na jasne, chromatyczne malowidła, jakie widzimy. O ile w tym procesie dojdzie do zakłóceń, mamy do czynienia z zakłóceniami widzenia. Choroby siatkówki przybierają masę postaci, a powody ich powstawania są także rozmaite.

Pages