kolana

Interesujące artykuły

Jak niezwykle istotne są komórki macierzyste dla naszego zdrowia - na czym polega ich zbawienna aktywność?

piegi na kolanach
Author: DesultoryMe
Source: http://www.flickr.com
Nasze ciało jest złożone z wielu różnych typów komórek, są one niezbędne dla stanu naszego zdrowia. Są one odpowiedzialne za codzienne czynności, o jakich nawet nie myślimy, jak bicie serca, oczyszczanie krwi przez nerki, prace mózgu i tak dalej. Niezwykle ważną rolę w naszym organizmie odgrywają komórki macierzyste, kreują one różne rodzaje komórek, są one dostawcą także zupełnie nowych komórek. Co więcej, gdy komórki macierzyste ulegają podziałowi są w stanie tworzyć większą ilość komórek macierzystych. Na przykład, komórki macierzyste skóry mogą tworzyć nowe komórki, właśnie skóry, albo za takie, jakie są odpowiedzialne za produkcję melatoniny.

Co zrobić, aby wreszcie mieć zdrowe kolana?

dziecko w szpitalu
Author: Philippe Put
Source: http://www.flickr.com
Kolana są niezmiernie istotnymi częściami naszego ciała. To akurat pewne. Jednak nie w każdym przypadku dobrze się one sprawują. Tak naprawdę ciężko nas jakoś winić, bo ciężko generalnie oczekiwać, iż jako zwykli ludzie profesjonalnie będziemy dbali o własne kolana.

Przed cięższymi zabiegami musi być wykonane usg

zdjęcie rentgenowskie kolana
Author: steve lyon
Source: http://www.flickr.com
Kiedy mamy coraz większe problemy z chodzeniem, a nasze kolano odmawia nam współdziałania, to bez wątpienia powinniśmy jak najszybciej udać się do ortopedy, który nas zbada oraz będzie w stanie dać właściwą diagnozę. Nie mniej należy wiedzieć, że czasem przed powzięciem decyzji o zabiegu, pragnie on sprawdzić jak prezentuje się nasze kolano w środku i czy jego podejrzenia są słuszne, a wtedy ma szansę nam zlecić wykonanie usg.

Musimy wiedzieć co zrobić, kiedy coś niedobrego rozpoczyna się dziać z naszymi kolanami

Bieganie
Author: iStock
Source: iStock
Przeważnie nie przykładamy zbyt dużej wagi do swojego zdrowia, kiedy nic nam nie doskwiera, przez to sporo ludzi jest zaskoczonych, kiedy zjawiają się kłopoty ze stawami oraz dowiadują się, iż zużywają się one z biegiem lat. Przeważnie zużywaniu podlega chrząstka stawowa, co prowadzić może do bólu w czasie chodzenia, do zmniejszenia możliwości ruchowych, a czasem nawet i do trwałego kalectwa.

Jak niesamowicie istotne są komórki macierzyste dla naszego zdrowia - na czym polega ich zbawienna aktywność?

praca nad próbkami biologicznymi
Author: U.S. Army Corps of Engineers Savannah District
Source: http://www.flickr.com
Nasze ciało jest złożone z wielu różnych typów komórek, są one konieczne dla stanu naszego zdrowia. Są one odpowiedzialne za standardowe czynności, o których nawet nie myślimy, jak bicie serca, oczyszczanie krwi przez nerki, prace mózgu i tak dalej. Bardzo istotną rolę w naszym organizmie spełniają komórki macierzyste, kreują one różne typy komórek, są one dostawcą także całkowicie nowych komórek. Co więcej, kiedy komórki macierzyste ulegają podziałowi są w stanie kreować większą ilość komórek macierzystych. Na przykład, komórki macierzyste skóry są w stanie tworzyć nowe komórki, właśnie skóry, albo za takie, jakie są odpowiedzialne za produkcję melatoniny.

Terapia, zupełnie tak samo jak późniejsza rekonwalescencja, bywa powinnością podejmowaną przez doktorów najróżniejszych specjalizacji

uszkodzenie łękotki
Author: Rawatan Alternatif Shah Alam
Source: http://www.flickr.com
Damy, które skarżą się na różnego typu dolegliwości narządów ruchu, bardzo dobrze wiedzą, jak taka przypadłość jest w stanie utrudnić codzienne życie. Ból przy poruszaniu się w niektórych przypadkach bywa tak wielki, że nie wystarczają już żele lub kapsułki przeciwbólowe kupowane w punkcie aptecznym. Co więcej, te bardziej poważne dolegliwości wymagają leczenia operacyjnego. Taki los staje się udziałem także osób w kwiecie wieku - wystarczy przewrócić się na oblodzonym trotuarze i nieszczęście gotowe.