chirurg

Interesujące artykuły

Jakimi kontuzjami musi zająć się chirurg medycyny sportowej?

operacja kolana
Author: Zdenko Zivkovic
Source: http://www.flickr.com
Aktywne praktykowanie przez nas sportu jest przedmiotem zainteresowania znacznej części naszego społeczeństwa. Jest to bowiem fenomenalny sposób na wyeliminowanie wolnego czasu oraz szczególnie na prywatny rozwój. Stawanie do mnogich bojów z pozostałymi zawodnikami w szeregu przypadków jest dla nas czymś poniekąd uzależniającym.

Borelioza – w jaki sposób uchronić się przed kleszczami i co zrobić, gdy mimo wszystko konieczne jest nam leczenie?

Lato to czas, gdy z chęcią spędzamy wolne chwile na dworze. Jeździmy nad jezioro, do lasu, chodzimy na działkę i wylegujemy się na trawniku przed domem, często nawet nie myśląc o zagrożeniach, które mogą na nas czekać. Jednym z najbardziej poważnych są kleszcze, jakie mogą zarazić nas chorobą zwaną boreliozą.

Dlaczego długo czekamy i tym samym odwlekamy wizytę u dentysty bądź u chirurga szczękowo-twarzowego

Dentysta
Author: 95Berlin
Source: http://www.flickr.com
Powody, dla których musimy zarezerwować wizytę u dentysty, są zazwyczaj bardzo poważne. W końcu rzeczona wizyta bywa odkładana na później w nadziei, że dolegliwości miną bezpowrotnie, lecz, jak wiadomo, takie przeświadczenie bywa iluzoryczne. Tymczasem jeżeli wizyta odbędzie się wcześniej, to jest całkiem spora szansa, że konkretne schorzenie uda się wyleczyć już za pierwszym razem, a to oznacza, że jesteśmy w stanie zaoszczędzić na długotrwałym leczeniu.

Kłopoty z kolanem, czyli parę istotnych informacji w kwestii operacji kolana

operacja
Author: Municipal Archives of Trondheim
Source: http://www.flickr.com
W obecnych czasach, ludzie chorują na rozmaite choroby. Poniektóre są spowodowane skłonnościami genetycznymi, inne pozyskuje się w wyniku prowadzenia jakiegoś trybu życia, jeszcze inne powstają wskutek wypadków czy innych czynników niezależnych od pacjenta. Coraz więcej osób, ma dzisiaj problemy z kolanami. Ten kłopot dotyka nie tylko starsze osoby, wskutek ich wieku, częstokroć ludzie młodzi, borykają się z wielorakimi problemami z kolanami. O ile chodzi o ludzi młodych, to często ich problemy z kolanami są wywołane różnymi karambolami i kontuzjami.