chirurg

Interesujące artykuły

Borelioza – w jaki sposób uchronić się przed kleszczami i co zrobić, gdy mimo wszystko konieczne jest nam leczenie?

Lato to okres, gdy z chęcią spędzamy wolne chwile pod gołym niebem. Jeździmy nad wodę, do lasu, chodzimy na działkę oraz wylegujemy się na trawniku przed domem, często nawet nie zastanawiając się nad zagrożeniami, jakie mogą na nas czyhać. Jednym z najpoważniejszych są kleszcze, które mogą zarazić nas chorobą nazywaną boreliozą.

Dlaczego długo czekamy i tym samym odwlekamy wizytę u dentysty bądź u chirurga szczękowo-twarzowego

Dentysta
Author: 95Berlin
Source: http://www.flickr.com
Powody, dla których jesteśmy zmuszeni zarezerwować wizytę u dentysty, są zazwyczaj dość poważne. W końcu rzeczona wizyta jest odkładana na potem w nadziei, że objawy choroby miną bezpowrotnie, ale, jak wiadomo, takie przeświadczenie bywa ułudne. Tymczasem jeżeli wizyta odbędzie się wcześniej, to jest duża szansa, że konkretne schorzenie uda się wyleczyć już za pierwszym razem, a to oznacza, że jesteśmy w stanie zaoszczędzić na długotrwałym leczeniu.

Kłopoty z kolanem, czyli parę istotnych informacji w kwestii operacji kolana

operacja
Author: Municipal Archives of Trondheim
Source: http://www.flickr.com
W obecnych czasach, ludzie chorują na rozmaite choroby. Poniektóre są wywołane skłonnościami genetycznymi, inne nabywa się w wyniku prowadzenia jakiegoś trybu życia, jeszcze inne powstają wskutek wypadków czy innych czynników niezależnych od pacjenta. Coraz więcej osób, ma dzisiaj problemy z kolanami. Ten kłopot dotyka nie tylko starsze osoby, na skutek ich wieku, nierzadko ludzie młodzi, borykają się z różnorodnymi kłopotami z kolanami. Jeżeli chodzi o ludzi młodych, to niejednokrotnie ich problemy z kolanami są spowodowane różnorodnymi karambolami i kontuzjami.

Jakimi kontuzjami musi zająć się chirurg medycyny sportowej?

operacja kolana
Author: Zdenko Zivkovic
Source: http://www.flickr.com
Aktywne kultywowanie przez nas sportu jest pasją wielkiej części naszego społeczeństwa. Jest to bowiem doskonały sposób na wyeliminowanie wolnego czasu oraz nade wszystko na własny rozwój. Stawanie do licznych bojów z innymi zawodnikami niejednokrotnie jest dla nas czymś w pewnej mierze uzależniającym.