chirurg

Interesujące artykuły

Kłopoty z kolanem, czyli parę istotnych informacji w kwestii operacji kolana

operacja
Author: Municipal Archives of Trondheim
Source: http://www.flickr.com
W obecnych czasach, ludzie chorują na rozmaite choroby. Poniektóre są spowodowane skłonnościami genetycznymi, inne pozyskuje się w wyniku prowadzenia jakiegoś trybu życia, jeszcze inne powstają wskutek wypadków czy innych czynników niezależnych od pacjenta. Coraz więcej osób, ma dzisiaj problemy z kolanami. Ten kłopot dotyka nie tylko starsze osoby, wskutek ich wieku, częstokroć ludzie młodzi, borykają się z wielorakimi problemami z kolanami. O ile chodzi o ludzi młodych, to często ich problemy z kolanami są wywołane różnymi karambolami i kontuzjami.

Jakimi kontuzjami musi zająć się chirurg medycyny sportowej?

operacja kolana
Author: Zdenko Zivkovic
Source: http://www.flickr.com
Aktywne praktykowanie przez nas sportu jest pasją dużej części naszego społeczeństwa. Jest to bowiem fenomenalny sposób na zabicie wolnego czasu oraz przede wszystkim na własny rozwój. Stawanie do mnogich bojów z pozostałymi zawodnikami niejednokrotnie jest dla nas czymś w pewnej mierze uzależniającym.

Borelioza – w jaki sposób uchronić się przed kleszczami i co zrobić, gdy mimo wszystko konieczne jest nam leczenie?

Lato to okres, kiedy z chęcią spędzamy wolne chwile na świeżym powietrzu. Jeździmy nad wodę, do lasu, chodzimy na działkę i leżymy na trawniku przed domem, niejednokrotnie nawet nie myśląc o zagrożeniach, jakie mogą na nas czyhać. Jednym z najbardziej poważnych są kleszcze, jakie mogą zarazić nas chorobą nazywaną boreliozą.

Dlaczego długo czekamy i tym samym odwlekamy wizytę u dentysty bądź u chirurga szczękowo-twarzowego

Dentysta
Author: 95Berlin
Source: http://www.flickr.com
Powody, dla których jesteśmy zmuszeni zarezerwować wizytę u dentysty, są zazwyczaj dość poważne. W końcu rzeczona wizyta jest odkładana na potem w nadziei, że objawy choroby miną bezpowrotnie, ale, jak wiadomo, takie przeświadczenie bywa ułudne. Tymczasem jeżeli wizyta odbędzie się wcześniej, to jest duża szansa, że konkretne schorzenie uda się wyleczyć już za pierwszym razem, a to oznacza, że jesteśmy w stanie zaoszczędzić na długotrwałym leczeniu.