Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/altruisticadventures.org/includes/menu.inc).

Góry w zimie: w jaki sposób się uzbroić na zimowy wypad

Interesujące artykuły

W zimie spacer w górach nie przynależy do najłatwiejszych. Opady śniegu, mróz, wiatr, zasypane szlaki, ograniczona widoczność a także ryzyko lawinowe wywołują strach u niejednego wielbiciela trekkingu. Aby czuć się bezpiecznie mimo niełatwych warunków w górach zimą, do podróży należy się stosownie przygotować. W trakcie projektowania górskiej wycieczki najważniejsze jest zachowanie zdrowego rozsądku. A co oprócz tego? Zapewne niejednego zagrożenia pomogą nam uniknąć: znakomicie dobrane odzienie, profesjonalny osprzęt i wiedza na temat panujących warunków pogodowych.

wyprawa w góry
Author: Jennifer Morrow
Source: http://www.flickr.com
Dobrze będzie zacząć od zainwestowania w stroje zrobione z oddychających tkanin: Gore-Texu, Outlastu bądź polaru. Dobrze jest ubierać się warstwami, zaczynając od bielizny termoaktywnej. Dzięki temu pot będzie odprowadzany z powierzchni ciała. Ponadto gwarantuje ona ciepło, nawet kiedy jest zwilgotniała. Przed niską temperaturą doskonale ochroni nas również następna warstwa - z polaru. Jeśli włożymy na nią jeszcze kurtkę z Gore-Texu, również będziemy zabezpieczeni przed opadami.Tańszym podejściem będą ubrania z inną membraną, jakie, jednak - mimo iż są odporne na wodę - mają zmniejszoną przepuszczalność powietrza, co sprawia, iż można się poczuć niewygodnie oraz porządnie się zgrzać. Warto mieć na uwadze, iż tylko należyty dobór wszystkich warstw zapewni nam całkowitą ochronę. Nieodzowne są dodatkowo idealnie dopasowane, skórzano-plastykowe buty górskie , plecaczek oraz spodnie z nieprzewiewnej tkaniny, najlepiej z membraną w rodzaju Tex. Pakując plecak, nie zapomnijmy o czołówce oraz dodatkowych bateriach.

Wspomoże ona, jeśli nie uda nam się zdążyć wrócić przed nocką.

Przygotowaliśmy dla Ciebie następne przyciągające notki na ciekawiący Cię dział. Wejdź do kolejnego wpisu i czytaj wpis (https://onholiday.com.pl/apartamenty/).

Okulary ochronne z kolei będą potrzebne w czasie silnego wiatru. Karimata pozwoli czuć się w wyższym stopniu wygodnie, gdy przyjdzie nam nieoczekiwanie spędzić nockę na szlaku. Najlepiej też pomyśleć o specjalistycznym sprzęcie, jaki ułatwi nam wędrówkę. Raki - to nakładki na obuwie zaopatrzone w stalowe zęby - pomogą w czasie przemieszczania się po oblodzonym obszarze, zaś czekan będzie niezastąpiony w asekuracji na śliskiej nawierzchni. Wszystkie te niezbędne akcesoria zakupimy w sklepie The North Face - .