plecak

Interesujące artykuły

Które przedmioty odnajdą wykorzystanie w toku wycieczek?

wycieczka
Author: Trevor Mattea
Source: http://www.flickr.com
Aktywne uprawianie turystyki jest jedną z pasji, która przyciąga do siebie niezmiernie duże rzesze wielbicieli. Pozwala ono bowiem na połączenie zarówno naszej aktywności ruchowej, jak i umysłowej. Wyraźnie największą popularnością w naszym kraju cieszą się góry. Wybór górskich lokalizacji w naszym kraju jest obiektywnie ogromny. Najczęściej jako kierunek naszych wakacyjnych wypadów wybieramy Tatry.

Letni wypad w góry

Krajobraz górski
Author: Tim Tijink
Source: http://www.flickr.com
Jeśli zamyślasz w wakacje przemierzać szczyty górskie warto pamiętać o kilku naczelnych zasadach postępowania podczas pobytu w górach. Taka podróż wymaga dobrego przygotowania zarówno pod względem logistycznym, jak też sprzętowym. Poniżej kilka rad co zrobić, ażeby twój pobyt w górach łączył się jedynie z miłymi przeżyciami oraz wspomnieniami.

Dłuższe podróże rowerem- co zabrać ze sobą oraz jak się spakować na wyjazd, aby móc wygodnie jeździć z bagażem

Latarka
Author: Tabasco PR
Source: Tabasco PR
Wybierając się w dłuższą podróż na rowerze, trzeba pamiętać o odpowiednim ekwipunku. Powinniśmy zabierać tylko niezbędne akcesoria, by nie musieć przewozić dużych ciężarów. Dobrze spakowani będziemy mogli czerpać niezwykłą przyjemność z jazdy rowerem. Przed wyjazdem powinniśmy zrobić listę niezbędnych rzeczy.

Na biwaku

Author: Sport-shop.pl
Ahoj przygodo! Nadchodzi lato, a razem z nim czas letnich wyjazdów. Nie każdej osobie odpowiada spędzanie kolejnego urlopu w hotelu z basenem. Dla takich ludzi doskonałą alternatywą będzie choćby wyjazd pod namiot nad jezioro, albo w urokliwy zakątek gór. Można też wybrać się za granicę, w nieznane. Gdy chcemy wakacje spędzić aktywnie i ciekawie zaplanujmy tego rodzaju przygodę.

Gdy wybieramy się w daleką wędrówkę to bez wątpienia przyczynią nam się fachowe naczynia turystyczne

Droga
Author: http://www.sxc.hu
Source: http://www.sxc.hu
Bez wątpienia nie tylko obecnie, ale również w wszelkiej erze w naszej historii jeżdżenie przynależało do jednej z najważniejszych spraw, które każdy człowiek może robić. Nie ma się z jakiej przyczyny zdumiewać, dlatego że bardzo ciężko wyliczyć wszystkie korzyści, które płyną z podróżowania i przemieszczania się.

Jak przygotować się na urlop w górach

Piękno gór
Source: bestoutdoorphotos.com
Zamyślasz spędzić wczasy w górach? To świetny projekt, jednakże do podobnej wyprawy należy się dokładnie przygotować. Ogromnie istotna jest twoja forma, a również rynsztunek, który masz zamiar ze sobą zabrać. Od zawartości plecaka zależy nie tylko twój komfort, lecz również bezpieczeństwo w trakcie górskiej wycieczki. Jakie wyposażenie wziąć ze sobą w góry, przeczytasz w poniższym artykule.

Wyjazd na łono natury – w jaki sposób się do niego stosowanie przygotować i co dobrze jest koniecznie ze sobą zabrać?

namiot na polu namiotowym
Author: Tim Regan
Source: http://www.flickr.com
Podróżowanie rozszerza ludzkie horyzonty, z tego powodu w miarę możliwości dobrze jest starać się wyjeżdżać rzeczywiście jak najczęściej. Naturalnie, każdą podróż trzeba dosyć dokładnie zaplanować, nie tylko jeżeli chodzi o cel, ale przede wszystkim ekwipunek, który może okazać się przydatny.

Góry w zimie: w jaki sposób się uzbroić na zimowy wypad

wędrówki górskie
Author: Jørn Eriksson
Source: http://www.flickr.com
Zimą trekking w górach nie przynależy do najłatwiejszych. Opady śniegu, ziąb, wiatr, zawalone szlaki, zawężona widoczność i zagrożenie lawinowe wywołują strach u niejednego pasjonata trekkingu. By czuć się pewnie pomimo niełatwych warunków w górach zimą, do wyjazdu należy się właściwie przygotować. W czasie projektowania górskiej wycieczki najistotniejsze będzie zachowanie zdrowego rozsądku. A co prócz tego? Z całą pewnością niejednego zagrożenia pomogą nam ustrzec się: idealnie dobrane ubranie, profesjonalny ekwipunek i wiedza na temat panujących warunków pogodowych.

Pages